Morawiecki komentuje słowa Tuska w RAFAKO. "Wujek Dobra Rada"

Morawieckiguido
Kastelik

Szymon Kastelik

21 stycznia, 2023

Premier Mateusz Morawiecki skomentował krótko na Twitterze wypowiedź Donalda Tuska w zakładzie RAFAKO. Lider Platformy Obywatelskiej zasugerował. że rząd za pomocą Tauronu chce zniszczyć raciborską spółkę oraz zaapelował do Morawieckiego, żeby podjął konieczne działania, które pomogą w ratowaniu firmy zatrudniającej 1000 osób. 

20 stycznia Donald Tusk przyjechał do Raciborza, gdzie spotkał się z pracownikami oraz związkowcami RAFAKO. - RAFAKO trzeba ratować - mówił szef Platformy Obywatelskiej. Stwierdził również, że rząd za pośrednictwem Tauronu, chce zniszczyć RAFAKO.

-Potrzebne są natychmiastowe decyzje, które uświadomią Tauronowi, że jego zadaniem nie jest niszczenie Rafako, tylko że rządzący i spółki Skarbu Państwa są od tego, by wspierać polskie firmy i polski przemysł, a nie je pogrążać (...) Nie wyobrażam sobie, żeby efektem działania władzy i wielkiej spółki skarbu państwa, było zniszczenie innej polskiej firmy - mówił Tusk.

Tusk apelował do premiera Mateusza Morawieckiego, żeby wykorzystał wszystkie możliwe narzędzia i zakończył ten spór oraz uratował RAFAKO. Premier we wcześniejszych wypowiedziach medialnych sugerował, że interwencja rządowa jest możliwa, ale przede wszystkim obie spółki muszą dążyć do porozumienia.

"Występ" Tuska w RAFAKO skomentował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Nazwał lidera PO "specjalistą" od ratowania przedsiębiorstw.

- Po dłuższej nieobecności znowu pojawił się w Polsce specjalista od „ratowania” polskich przedsiębiorstw. Tak je ratował kiedyś, że bezrobotnych było ponad 2 miliony. Wujek Dobra Rada - napisał Mateusz Morawiecki.

WIĘCEJ O KONFLIKCIE RAFAKO I TAURONU TUTAJ.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3