Monitoring na ulicach Lipin w Świętochłowicach zamiast komisariatu

Kameralipiny

Redakcja

2 lutego, 2024

W Lipinach pojawiło się kilkanaście kamer miejskiego systemu monitoringu. Ich cel jest jasny: strzec bezpieczeństwa mieszkańców i reagować na zagrożenia. 

W ubiegłym tygodniu zostało zamontowanych kilkanaście kamer na terenie Lipin w Świętochłowicach. 

- Bez wątpienia monitoring pomoże w zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa w Lipinach. Zainstalowane w różnych miejscach dzielnicy kamery to pierwszy etap tak potrzebnego projektu. Wkrótce pojawią się one w kolejnych dzielnicach, aby mieszkańcy całego miasta poczuli się bezpieczniej – mówi Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger.

W mediach społecznościowych prezydent dodał, że system monitoringu to alternatywa dla obiecanego przez niego w 2018 roku komisariatu policji w Lipinach. Dlaczego nie powstała siedziba policji w tej dzielnicy Świętochłowic?

- Koszt tego projektu to ponad 3 mln zł, których zmagające się z bankructwem miasto nie miało - skomentował Beger i dodał, że nie pozwalał też na to stan zatrudnienia policji. - W lutym 2019 r. powstał punkt konsultacyjny, w którym dyżurowali policjanci i strażnicy miejscy - niewielkie zainteresowanie ze strony mieszkańców również pokazało, że pomysł utworzenia komisariatu należy gruntownie przemyśleć - stwierdził prezydent Świętochłowic. 

fot. UM Świętochłowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3