Droga wojewódzka 948 w Żywcu bezpieczniejsza

Zywiecdw948
Kastelik

Szymon Kastelik

2 lutego, 2024

Zakończyła się przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej 948 od Czernichowa do skrzyżowania z DW 946 w Żywcu. Jeszcze w tym roku mają zakończyć się prace na odcinku od skrzyżowania z DK 52 w Kobiernicach do granicy Czernichowa.

Marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski wizytował zmodernizowany odcinek DW 948 w Żywcu. Droga jest już w całości otwarta i korzystają z niej kierowcy. W wydarzeniu brali udział także radny Sejmiku, Hubert Maślanka, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Zbigniew Tabor oraz burmistrz Żywca, Antoni Szlagor.

- Dobrze przepracowane ponad 70 mln złotych. W czwartym kwartale 2024 roku całość tej inwestycji zostanie oddane do użytku - skomentował marszałek Jakub Chełstowski - Bardzo skomplikowana inwestycja pod względem logistycznym, organizacyjnym, technicznym (...) To poprawia kwestię bezpieczeństwa - dodał marszałek Chełstowski.

Prace związane z oddaniem tego odcinka DW 948 zakończyły się przed terminem. Wszyscy mają nadzieję, że również bez problemów zakończy się druga część tej inwestycji od skrzyżowania z DK 52 w Kobiernicach do granicy Czernichowa.

Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Tabor podkreślił, że był to technicznie bardzo trudny odcinek. - Na tym terenie występują osuwiska. Zrobiono wiele rzeczy, których nie widać - poinformował dyrektor. 

ZOBACZ WIĘCEJ:

Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi wojewódzkiej nr 948 od DK 52 do DW nr 946 została podpisana jeszcze w 2015 roku. Zadanie było podzielone na dwie części: od skrzyżowania z DK 52 w Kobiernicach do granicy Czernichowa (tutaj prace nadal są jeszcze prowadzone) oraz od Czernichowa do skrzyżowania z DW 946 w Żywcu - Oczkowie. Druga część zadania jest już zakończona i oddana do użytku. Pierwsza część zadania zamknie się kwotą 155 mln zł, druga 60 mln zł.


powiązane artykuły:

Kurtki zimowe dla dzieci
Lifestyle 1 lutego, 2024

Istnieją takie elementy ubioru, których wprost nie może zabraknąć w dziecięcej garderobie. Jedny

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3