Wielokrotnie uprawiał seks z małoletnią dziewczynką i namawiał do prostytucji

35 797804

Redakcja

2 lutego, 2024

Miał obcować płciowo z dziewczynką poniżej 15 roku życia i zachęcać ją do prostytucji. Uciekł do Danii, ale został zatrzymany po powrocie do Częstochowy. 

Mężczyzna miał na przełomie 2019 i 2020 roku wielokrotnie dopuścić się obcowania z dziewczynką, która nie skończyła 15 lat. Śledczy twierdzą, że podawał jej też różne narkotyki. 

-  Mniej więcej w tym samym czasie wielokrotnie namawiał ją również do uprawiania prostytucji. Chciał ułatwić dziewczynce ten proceder, zakładając jej profil na portalu randkowym oraz pośrednicząc i poszukując dla niej osób, które chciałyby się z nią spotykać - relacjonuje śląska komenda.

Sprawę początkowo prowadzili policjanci z Częstochowy. Ale nie udało się ustalić miejsca pobytu mężczyzny, dlatego do śledztwa włączyli się policjanci z komendy wojewódzkiej. Ustalono, że podejrzany wyjechał do Danii, gdzie pracował na budowie. 

Policjanci zawnioskowali o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz listu gończego za sprawcą. W międzyczasie nawiązali współpracę z duńską policją, która na wniosek katowickich policjantów, również włączyła się w tę sprawę i wykonywała niezbędne ustalenia. Realizacja sprawy była możliwa dzięki współpracy śląskich „łowców głów” z komórką ENFAST w Biurze Kryminalnym KGP, która prowadziła wymianę informacji w tej sprawie z duńskimi policjantami i od początku zaangażowała się w pracę.

- W styczniu 2024 roku mundurowi ustalili, że mężczyzna wrócił do Polski i najprawdopodobniej ukrywa się na terenie częstochowskiego Rakowa. Szczegółowe i wnikliwe działania śląskich „łowców głów” doprowadziły do ustalenia dokładnego adresu mężczyzny, a w efekcie – do jego zatrzymania - dodają śledczy. 

Do zatrzymania doszło pod koniec stycznia. 31-latek był bardzo zaskoczony wizytą mundurowych. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 2 lata i 7 miesięcy - taką karę pozbawienia wolności zasądził wobec niego częstochowski sąd.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3