Modernizacja Ostrogórskiej w Sosnowcu na finiszu. Podczas asfaltowania droga zostanie zamknięta

Ostrogorska 01 1

Redakcja

25 maja 2022

Dobiegają końca inwestycje związane z przebudową ulic oraz sieci wodociągowo-kanalizacyjnych w dwóch dzielnicach Sosnowca.

Czwartek i piątek, czyli 26 i 27 maja to czas asfaltowania ulicy Ostrogórskiej na odcinku od ronda u zbiegu ul. Ostrogórskiej i Jagiellońskiej do ronda Zagłębia Dąbrowskiego.

Wykonawca będzie układał nawierzchnię na całej szerokości drogi, to pozwoli na wyeliminowanie łączeń nawierzchni i zapewni jej dłuższą żywotność. Taka metoda sprawia jednak, że droga musi zostać zamknięta”

wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

800-metrowy odcinek drogi będzie wyłączony z ruchu od samego rana w czwartek do godzin popołudniowych w piątek.

Trwająca przebudowa jest ostatnią częścią modernizacji ulicy Ostrogórskiej. Zakres tej części obejmuje: nową jezdnię, chodnik, drogę rowerową, doświetlone przejścia dla pieszych, w tym jedno z sygnalizacją oraz przebudowę sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury. Koszt prac to ok 8 mln zł, z czego 3 mln to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Roboty wykończeniowe powinny zakończyć się na początku wakacji.

We wcześniejszych etapach wybudowane zostało rondo w miejscu skrzyżowania z ulicą Jagiellońską, a także cała droga do granicy z Mysłowicami. Tam pojawiły się nowe chodniki, drogi rowerowe, doświetlone przejścia dla pieszych i parkingi. Koszt wszystkich etapów wyniesie ponad 21 mln zł.

Nowy asfalt jest już na sporym fragmencie ulicy Skłodowskiej-Curie. Najpierw wykonawca wybudował 1,3 km nowej sieci wodociągowej. 

Nowa sieć to oczywiście lepsza jakość dostarczanej mieszkańcom wody i jej mniejsze straty, co jest niezwykle ważne przy obecnych niskich zasobach czystej wody w naszym regionie”

tłumaczy Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Nowa nawierzchnia jest ułożona od skrzyżowania ul. Skłodowskiej-Curie i Staropogońskiej do wysokości skrzyżowania z ul. Mazowiecką.  Wodociągi, warte 2,8 mln zł. prace już zakończyły, na dalszym odcinku ul. Skłodowskiej-Curie zadanie przejmie Miejski Zakład Usług Komunalnych, który wymieni najbardziej zniszczoną nawierzchnię.

Sklodowskiej Curie 01 4

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3