Młoda Lewica chce umieszczenia symboli LGBTQ+ na urzędach w Katowicach, Chorzowie i Tychach

Image 01

Redakcja

23 czerwca, 2022

Śląscy działacze Młodej Lewicy chcą, żeby w następnym tygodniu na dwa dni pojawiły się tęczowe symbole LGBTQ+ na budynkach Urzędów Miast w woj. śląskim.

Działacze śląskiej Młodej Lewicy złożyli do prezydentów kilku miasta (Katowic, Chorzowa, Tychów i Mysłowic) wniosek o  o umieszczenie na budynkach urzędów miasta elementów dumy i równouprawnienia w dniach 27-28 czerwca.

Dlaczego w tych dniach?

Jak czytamy we wniosku - 28 czerwca obchodzimy rocznice jednego z najważniejszych wydarzeń z punktu widzenia każdej osoby nieheteronormatywnej jak i osób wspierających i działających na rzecz osób LGBTQ+. 28 czerwca 1969 w jednym z barów położonych w Stonewall Inn na Dolnym Manhattanie odegrały się najważniejsze demonstracje, które zapoczątkowały walkę o prawa lesbijek, gejów oraz osób transpłciowych, walkę o równe prawa, walkę o bezpieczeństwo, walkę o możliwość przejścia za rękę z ukochaną osobą przez centrum miasta,  na początku w Stanach Zjednoczonych później na całym świecie - pisze Młoda Lewica.

Młodzi działacze chcą, żeby na m.in. budynku UM Katowice w tych dniach pojawiła się np. tęcza, jako symbol społeczności LGBTQ+. Podobne działania podejmują Poznań i Kraków. - Dzięki takim akcjom Polska, ale przede wszystkim Katowice staną się bardziej otwarte i tolerancyjne - twierdzi Młoda Lewica.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.2µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3