Wręczył policjantom łapówkę. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

49 712432 mo2

Redakcja

23 czerwca, 2022

Policjanci z katowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego volvo, który o 56 km/h przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Aby uniknąć utraty prawa jazdy, mężczyzna wręczył policjantom łapówkę.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach na ul. Kościuszki zatrzymali do kontroli kierującego volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi poinformowali mężczyznę o popełnionym wykroczeniu, za które miał zostać nałożony wysoki mandat i punkty karne oraz zatrzymane miało zostać jego prawo jazdy. 

Pomimo tego, że cała kontrola była rejestrowana przez kamery nasobne, w które wyposażeni są wszyscy policjanci katowickiej drogówki, kierujący próbował wręczyć policjantom 200 zł łapówki.

Oferując mundurowym pieniądze, chciał uniknąć konsekwencji za swoje czyny. 65-latek został zatrzymany i doprowadzony do katowickiej komendy. Za wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł i 10 pkt karnymi. Policjanci zatrzymali też kierującemu prawo jazdy.

Na czas trwającego postępowania mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Zastosowano również wobec niego poręczenie majątkowe, a także tymczasowego zajęcia mienia w postaci gotówki. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

 

Źródło: KMP w Katowicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3