Mistrzostwa Polski w biegu na skocznię - Wisła 2022 [WIDEO]

Biegskocznia
Kastelik

Szymon Kastelik

5 września, 2022

Skocznia w Wiśle, siatka i twoje słabości - tak wyglądają mistrzostwa w biegu na skocznię. Jest to niesamowite przeżycie, ale i trochę przerażające doświadczenie. Każdy powinien tego spróbować!

Mistrzostwa Polski w biegu na skocznię, Wisła 2022:

W pierwszym weekend września w Wiśle odbyły się zawody Barbarian Race. W ramach wspólnej zabawy na skoczni im. Adama Małysza zorganizowane zostały zawody Barbarian Hill, czyli V Mistrzostwa Polski w biegu na skocznię. W rywalizacji udział wzięło kilkaset osób. Wśród nich byli mieszkańcy Wisły, którzy rywalizowali osobno w mistrzostwach swojego pięknego miasta. Pierwszy raz zorganizowano również Mistrzostwa Polski dziennikarzy w biegu na skocznię, w których mieliśmy przyjemność wziąć udział.

Musieliśmy zrobić to samo, co zawodowcy. Czyli z dołu skoczni wbiec na samą górę, gdzie normalnie skoczkowie czekają na start. To tylko 250 metrów, ale nachylenie to aż 77 procent w najtrudniejszym momencie. Najlepsi pokonują dystans w około 3 minuty. Mistrzowi dziennikarzy zajęło to ponad 5 minut, a został nim nasz były kolega redakcyjny, a aktualnie reporter Polsat News, Jakub Zegadło. 

- Gratuluję odwagi, że zdecydowaliście się wystartować. Liczy się przede wszystkim fajna zabawa i sprawdzenie swoich sił - mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. 

W rywalizacji dziennikarzy wystartował i ukończył bieg Jan Dral, 79-letni dziennikarz ze Śląska Cieszyńskiego. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3