Mistrzostwa Polski Mażoretek w Dąbrowie Górniczej

MISTRZOSTWA POLSKI MAŻORETEK

Redakcja

3 maja 2023

Przez cztery dni – od 4 do 7 maja – w Dąbrowie Górniczej można będzie podziwiać ponad 400 najlepszych tancerek z całego kraju. W Hali Widowiskowo – Sportowej „Centrum” im. Zygmunta Cybulskiego odbędą się Mistrzostwa Polski Mażoretek.

Programy taneczne poszczególnych reprezentacji prezentowane będą w godzinach 9.00 -20.00. Podczas występów oprócz choreografii klasycznych zobaczymy pokazy sportowe, układy sceniczne oraz defilady. Artystki pochwalą się swoimi umiejętnościami twirlingowymi wykorzystując rekwizyty takie jak: pałeczka mażoretkowa, pompony, flagi czy buławy. Wstęp na to wyjątkowe wydarzenie taneczno-sportowe jest bezpłatny.

Gwarantowane są niepowtarzalne wrażenia artystyczne, energetyzujące, barwne widowisko i wielkie emocje. Warto wspomnieć, że Mistrzostwa Polski są dla najlepszych przepustką do Mistrzostw Europy Mażoretek. Oficjalne otwarcie imprezy odbędzie się w sobotę, 6 maja o godzinie 12.00.

Mistrzostwa Polski Mażoretek organizowane są przez Związek Sportowy Mażoretek przy współpracy z Urzędem Miasta oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie honorowym patronatem objęli Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza oraz Marszałek Województwa Śląskiego.

powiązane artykuły:

Uytefg
Lokalne 19 maja 2022

W dniach 27-29 maja 2022 w hali sportowej Będzin Arena odbędą się Mistrzostwa Polski Mażoretek, rozg

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3