Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie figurowym na katowickim Jantorze. Znamy wyniki

Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie figurowym

Redakcja

22 stycznia, 2023

Widowiskowa choreografia, skoki, obroty i piruety. Blisko 300 osób rywalizowało na połączonych łyżwiarskich imprezach - Mistrzostwach Polski Juniorów i Zawodach o Lampę Górniczą. Na katowickim Jantorze spotkali się zawodnicy z całej Polski i ukraiński Klub Bauer ze Lwowa.

Mistrzostwa Polski Juniorów zaczęły się w piątek 20 stycznia i skończyły w sobotę. Od czwartku do niedzieli trwają Zawody o Lampę Górniczą, w których bierze udział jeden z ukraińskich klubów.

Złoto w kategorii solistek powędrowało do Noelle Streuli z MUKS Walley Plus-Duo Warszawa, srebrny medal dostała Weronika Ferlin z UIKLF Piruette Opole, a brąz Aleksandra Janikowska z UIKLF Piruette Opole. Z kolei, pierwsze miejsce na podium wśród solistów zajął Matvii Yefymenko z MKS Axel Torun. Drugi był Jakub Lofek z UKLF Unia w Oswiecimiu. Trzeci Jakub Rosłaniec z MKS Ochota Warszawa. Wyniki pozostałych kategorii dostępne na stronie internetowej Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

- W Mistrzostwach Polski, zgodnie z regulaminem, biorą udział tylko zakwalifikowani łyżwiarze kategorii juniorskiej. Ponieważ chętnych do rywalizacji było wielu, jednocześnie zorganizowaliśmy Zawody o Lampę Górniczą. Dzięki temu na tafli lodowiska Jantor widzieliśmy setki pasjonatów łyżwiarstwa i zawodników pozostałych klas - powiedziała Małgorzata Żurek, prezes UKŁ Spin Katowice.

Uczestnicy obu imprez mieli od 5 do 23 lat i łącznie rywalizowali w 31 kategoriach. Po raz pierwszy przed publicznością zaprezentowały się pary sportowe, które od nowego sezonu trenują w UKŁ SPIN Katowice.

- Poziom jaki zaprezentowali uczestnicy, był bardzo wysoki. Ze względu na dużą ilość zgłoszeń, musieliśmy wydłużyć zawody o dzień - początkowo miały się zacząć w piątek 20 stycznia, ale zaczęliśmy dzień wcześniej. Dla juniorów był to najważniejszy start sezonu, dlatego staraliśmy się zapewnić zawodnikom jak najlepsze warunki do rywalizacji. Jesteśmy pewni, że impreza na długo zostanie w pamięci zawodników i widowni - dodaje Małgorzata Żurek.

Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Łyżwiarski SPIN Katowice i Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego. Klub w ubiegłym roku obchodził jubileusz 20-lecia, a działalność prowadzi na obiekcie MOSiR-u - lodowisku Jantor

Katowicka baza lodowa jest jedną z największych w Polsce. Lodowisko Jantor to jedno z czterech pełnowymiarowych lodowisk w mieście. Pozostałe to Jantor II, Spodek i sezonowe Murcki. Oprócz silnej sekcji łyżwiarstwa figurowego (Uczniowski Klub Spin i Edge Skating Academy), Katowice słyną z hokejowych osiągnięć. Trenuje tu wielu utytułowanych zawodników. Największy klub hokejowy - GKS Katowice jest mistrzem Polski i zdobywcą Superpucharu.

Na Jantorze i Jantorze II trenuje około 600 młodych hokeistów, z czego połowa to podopieczni Naprzodu Janów. Co ciekawe, katowickie kluby sportowe korzystają też z preferencyjnych warunków odbywania treningów. W związku z tym, każdy rodzic może wybrać dla swojego dziecka odpowiednią ofertę szkoleniową.


Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie figurowym

powiązane artykuły:

Image02
Sport 16 stycznia, 2023

W dniach 19-22.01.2023 na lodowisku Jantor w Katowicach odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów or

Jantormodziki
Wiadomości 13 marca, 2022

W dniach 11-13 marca 2022 roku na lodowisku Jantor odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików oraz zawo

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 46.1µg/m3 PM2.5: 36.6µg/m3