Minister Czarnek w powiecie wodzisławskim. "Dziękuję za przyjęcie dzieci uchodźców z Ukrainy"

Czarnekgorzyczki
Kastelik

Szymon Kastelik

22 października 2022

Przemysław Czarnek odwiedził w piątek, 21 października Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gorzyczkach w powiecie wodzisławskim. Mówił o inwestycjach w oświatę i relacjach nauczyciel-uczeń.

Przemysław Czarnek złożył najpierw życzenia i podziękowania pracownikom placówki z okazji niedawnego Dnia Edukacji Narodowej. - Będziemy dokładać starań, żeby środków na subwencje oświatową było więcej - mówił Czarnek. -  Obecnie mamy 11 miliardów złotych dodatkowych środków w ramach subwencji oświatowej. Chcemy, aby subwencja ulegała zwiększeniu, bo taka jest potrzeba – podkreślił szef MEiN. 

Minister edukacji i nauki gratulował szkole udziału w programach ministerialnych: „Laboratoria Przyszłości”, „Aktywna tablica” i „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. – Cieszę się ogromnie, że ta szkoła korzysta z ministerialnych programów i pozyskuje środki na kolejne inwestycje - mówił w Gorzyczkach minister Czarnek. Członek rządu chwalił m.in. Polski Ład, z którego mają korzystać też gminy i wydawać środki na edukację. Minister nie zapomniał też o podkreśleniu o statusie nauczycieli. – To nauczyciel w szkole edukuje, wychowuje i jest autorytetem – zaznaczył Przemysław Czarnek. - Musicie słuchać nauczyciela - zwrócił się do uczniów.

Minister powiedział, że polskie szkoły dobrze przystosowały się do przyjęcia dzieci uchodźców z Ukrainy, także w powiecie wodzisławskim. 

- Dziękuję za znakomite przyjęcie dzieci uchodźców z Ukrainy. Dziękuję i nauczycielom i uczniom za współpracę z tymi dziećmi - mówił Czarnek. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.3µg/m3 PM2.5: 16.7µg/m3