Mikołów: 28-latka potrącona na przejściu dla pieszych

50 727430

Redakcja

5 października, 2022

Samochód jadąc w Kierunku Starostwa Powiatowego w Mikołowie w ostatnim momencie zauważył pieszych i hamując wpadł w poślizg. Potrącił jedną z kobiet i uderzył w drzewo. Poszkodowana 28-latka trafiła do szpitala.

Jesienna szaruga i opady deszczu sprzyjają niestety wypadkom na drodze. Mikołowska policja wyjaśnia okoliczności wypadku na oznakowanym przejściu dla pieszych do którego doszło w w sobotę (1 października) tuż przed 22.00. na ulicy Żwirki i Wigury w Mikołowie. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, iż kierujący Fiatem jadąc w kierunku Starostwa Powiatowego w ostatniej chwili zauważył przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych kobiety, wpadł w poślizg i potrącił jedną z nich, a następnie uderzył w drzewo.

Poszkodowana 28-latka trafiła do szpitala z licznymi obiciami i złamaniem kości podudzia. Kierujący Fiatem 27-letni mikołowianin został poddany badaniu stanu trzeźwości oraz podano mu krew w kierunku wykluczenia innych niedozwolonych substancji. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a jego samochód został odholowany na policyjny parking. 

Pobrano mu również krew na obecność innych, niedozwolonych substancji. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 27-letniego mikołowianina, a samochód którym kierował, został odholowany na policyjny parking. Mundurowi z drogówki apelują o szczególną ostrożność, zwłaszcza teraz, gdy z dnia na dzień, jesienna aura pogarsza warunki i komfort codziennej podróży!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 47.0µg/m3 PM2.5: 37.8µg/m3