Mikołaj czeka na dzieci w Parku Śląskim

fot Piotr Cyganik

Redakcja

6 grudnia, 2022

Od soboty, 3 grudnia w Parku Śląskim funkcjonuje Zimowa Osada Świętego Mikołaja. Możliwość spotkania na żywo z „długobrodym” i spędzenia czasu w świątecznej atmosferze przyciągnęła prawdziwe tłumy. Wydarzenie potrwa jeszcze do 11 grudnia oraz od 16 do 18 grudnia 2022 r.

Przemierzając alejki Parku Śląskiego, można natrafić na Domek Mikołaja oraz towarzyszące mu kramy z rękodziełem, różnymi smakołykami i gorącą czekoladą. Dodatkowo w weekendy odbywają się animacje i warsztaty dla dzieci z m.in. dekorowania pierników czy przygotowywania świątecznych kartek. 

Z okazji Mikołajek, 6 grudnia oprócz spotkania z siwobrodym staruszkiem i elfami, w godzinach 16.00-18.00 na dzieci czekać będą animacje prowadzone przez Studio Maciej.

Ale to nie koniec atrakcji. Dla wielu osób najpiękniejszym momentem przygotowań do świąt jest pisanie listu do Świętego Mikołaja, który w tym roku można wysłać na adres Poczty Świętego Mikołaja w Parku Śląskim. Do 12 grudnia br. każde dziecko może napisać list do Mikołaja i przesłać go za pośrednictwem Poczty Polskiej. Trzy najciekawsze prace zostaną nagrodzone w konkursie, a wszystkie pozostałe listy otrzymają spersonalizowaną odpowiedź na list od Mikołaja. 


fot Piotr Cyganik

powiązane artykuły:

zimowe atrakcje w parku śląskim
Wiadomości 30 listopada, 2022

Zimowa Osada Mikołaja, Poczta Świętego Mikołaja, uroczyste rozświetlenie choinki oraz prz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.6µg/m3 PM2.5: 17.6µg/m3