„Mieszkanie+ po gliwicku”. Oddano do użytku 18 nowych mieszkań komunalnych

Nowe mieszkania w gliwicach

Redakcja

22 lutego 2024

21 lutego, w ramach miejskiego programu „Mieszkanie+ po gliwicku”, wręczono klucze do mieszkań w piątym budynku komunalnym wzniesionym przy ul. Górnej. W trzykondygnacyjnym, nowoczesnym bloku pod adresem Górna 11 zamieszka 25 osób.

Obiekt wybudowała miejska spółka ZBM I TBS kosztem 8,3 mln zł, przy ponad 6-milionowym wsparciu z Banku Gospodarstwa Krajowego.

W trzykondygnacyjnym budynku przy ul. Górnej 11, wyposażonym w windę i garaż podziemny, powstało 18 mieszkań o powierzchni od 31,57 m2 do 53,84 m2. Te usytuowane na parterze posiadają tarasy z ogródkiem, pozostałe natomiast mają balkony.

W 12 z 18 lokali wykonanych w wysokim standardzie znajdują się 2 pokoje z odrębną kuchnią bądź aneksem kuchennym. 6 pozostałych mieszkań to kawalerki. Jedno 2-pokojowe mieszkanie na parterze przystosowane jest stricte do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie lokale są wyposażone w instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną, centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową z miejskiej sieci ciepłowniczej, a także piecyki elektryczne z płytą ceramiczną. Każde mieszkanie dysponuje łazienką wyłożoną glazurą, z zainstalowanym „geberitem” oraz wanną. Płytki położono także na kuchennych podłogach i części ścian nad zlewozmywakiem z zamontowaną baterią.

Do dyspozycji mieszkańców Górnej 11 są komórki lokatorskie i wózkownia oraz 24 miejsca postojowe, w tym 13 w garażu podziemnym. Zadbano też o funkcjonalny plac zabaw, siłownię pod chmurką i zielone otoczenie. Stawka miesięcznego czynszu będzie wynosić 14,5 zł za metr kwadratowy.

Górna 11 to nowe, wygodne mieszkania komunalne w wysokim standardzie, przeznaczone dla średnio zarabiających gliwiczan, wybudowane w bardzo dogodnej lokalizacji – niedaleko parku Chrobrego i przystanków komunikacji miejskiej, w pobliżu zjazdu w Drogową Trasę Średnicową, a w przyszłości także w sąsiedztwie nowoczesnego szpitala miejskiego. Finalizujemy tym samym, zgodnie z obietnicą, III etap dużej miejskiej inwestycji, która w następnej kadencji samorządu będzie mogła być rozwijana o kolejne 4 wielorodzinne budynki mieszkalne przewidziane w rejonie ul. Kujawskiej. Poza tym do 2025 roku planujemy przekazać gliwiczanom mieszkania komunalne i w systemie TBS, realizowane już na osiedlu przy ul. Dworskiej i Wiertniczej, a także mieszkania komunalne w planowanym budynku przy ul. Opolskiej i w realizowanym już obiekcie przy ul. Dolnej i Rymera – podkreśla prezydent Gliwic Adam Neumann.

powiązane artykuły:

Trasa pieszo rowerowa w gliwicach
Lokalne 14 lutego 2024

Zamknięcie wjazdu z ul. Toszeckiej w ul. Andromedy w Gliwicach oraz objazd czekać będą na

Obwodnica gliwice
Lokalne 22 lutego 2024

Prace przy budowie ostatniej części obwodnicy zachodniej, prowadzącej od ul. Daszyńskiego

Krem pod oczy wart wyróbowania
Lifestyle 19 lutego 2024

Troska o delikatną skórę wokół oczu to kluczowy element rutyny pielęgnacyjnej dla wielu z nas. W

Skin streaming na skore
Lifestyle 20 lutego 2024

Skin streaming, czyli moda na zupełnie inną pielęgnację ciała zainicjowana przez influencerki sp

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3