Michał Woś - Poseł na Sejm RP

Michal wos posel

Redakcja

10 września, 2023

Sylwetka posła Michała Wosia. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Michał Woś, kandydat na posła z KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu rybnickim. Kim jest, czym się zajmuje?

Michał Woś urodził się w 1991 roku w Raciborzu. Posiada wykształcenie wyższe, jest prawnikiem. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył także podyplomowe studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2014 został radnym Raciborza, zrzekł się mandatu w 2017 po powołaniu na stanowisko podsekretarza stanu.

Działalność polityczna

Był doradcą ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który powierzył mu stanowisko szefa Gabinetu Politycznego. W 2017 roku został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. W 2018 roku wybrany na radnego sejmiku śląskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (jako kandydat Solidarnej Polski). W wyborach parlamentarnych w 2019 roku kandydował z listy PiS w okręgu nr 30, uzyskał wówczas 37 763 głosy. Został skarbnikiem Solidarnej Polski, następnie objął funkcję wiceprezesa tej partii (w 2023 przemianowanej na Suwerenną Polskę). W marcu 2020 roku prezydent Andrzej Duda powołał go na stanowisko ministra środowiska. Został odwołany z funkcji 6 października 2020. Następnego dnia objął stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 3 miejsca na liście KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu nr 30 obejmującym powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory.

Michał Woś kontakt:

e-mail: biuromwos@gmail.com

e-mail: michal.wos@sejm.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3