Michał Pierończyk w Wodociągach Zabrze? Prezydent miasta dementuje

297427311 465504968914891 3995651963782483217 n
Kastelik

Szymon Kastelik

11 sierpnia, 2022

Kampania wyborcza w Rudzie Śląskiej jest jeszcze spokojna. Do wyborów pozostał cały miesiąc. Ale w niektórych momentach ma swoje "przebłyski" emocjonującej i brudnej gry politycznej.

Tak też było w środę, 10 sierpnia. W mediach społecznościowych pojawiła się informacja sugerująca, że jeden z kandydatów na prezydenta Rudy Śląskiej otrzymał pracę w Zabrzańskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Otrzymaliśmy również wiadomość e-mail w tej sprawie, w którym czytamy, że to prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik miała pomóc Michałowi Pierończykowi w zdobyciu pracy w zabrzańskich wodociągach. Pierończyk to były wiceprezydent Rudy Śląskiej, a aktualnie kandydat na prezydenta tego miasta.

Jednak jak się okazało, był to fake news, który szybko został zdementowany przez przedsiębiorstwo i prezydent Zabrza.

- Stanowczo zaprzeczamy, że Pan Michał Pierończyk  został zatrudniony w zabrzańskich wodociągach. Protestujemy przeciwko tego typu działaniom, które godzą w dobre imię któregokolwiek człowieka - poinformowały Wodociągi Zabrze.

- Z niesmakiem patrzę na metody stosowane przez niektórych w mediach społecznościowych. Są tacy, którzy chętnie szerzą nieprawdziwe informacje (fake news). Sama przeżyłam to w czasie ostatniej kampanii wyborczej, gdy kontrkandydaci szerzyli pomówienia. Do dziś niektórzy pytają mnie czy faktycznie mieszkam w Gliwicach, choć wiadomo, że całe swoje życie mieszkam w Kończycach, gdzie z mężem w latach w '80 wybudowaliśmy dom. Dlatego stanowczo informuję, że nieprawdą jest, że Pan Michał Pierończyk został zatrudniony w zabrzańskiej spółce - napisała na swoim profilu FB prezydent Zabrza.

I tura wyborów w Rudzie Śląskiej odbędzie się 11 września. Michał Pierończyk znajduje się w gronie faworytów, a jego najpoważniejszymi rywalami są Krzysztof Mejer i Marek Wesoły. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-8 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 54.3µg/m3 PM2.5: 47.4µg/m3