Michał Gramatyka - Poseł na Sejm RP

Michal gramatyka posel

Redakcja

12 września, 2023

Sylwetka posła Michała Gramatyki. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Michał Gramatyka, kandydat na posła z KKW Trzecia Droga PSL – Polska 2050 Szymona Hołowni w okręgu katowickim. Kim jest, czym się zajmuje?

Michał Gramatyka urodził się w 1971 roku w Katowicach. Posiada wykształcenie wyższe, jest prawikiem. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 1999 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych w specjalności kryminalistyka.  Pracował m.in. jako adiunkt na Uniwerystecie Śląskim, wykładowca w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Zakładzie Islamu Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach. Został też pracownikiem naukowym na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. W 1997 zdał egzamin prokuratorski i został wpisany na listę biegłych Sądu Okręgowego w Katowicach. Był doradcą sejmowej komisji śledczej ds. ustalenia okoliczności śmierci Barbary Blidy. Posiada wieloletnie doświadczenie samorządowe, był Radnym Miasta Tychy przez kilka kadencji. Od 2009 do 2014 roku był zastępcą prezydenta miasta Tychy, zaś w latach 2014-2019 Radnym Sejmiku województwa śląskiego (Wicemarszałek Województwa Śląskiego 5 kadencji). Był też wiceprezesem Tauron Polska Energia. Wolny czas spędza na śpiewaniu i graniu na basie w zespole szantowym “Perły i Łotry”.

   Działalność polityczna

   Był działaczem Unii Wolności. W 2014 roku został radnym sejmiku śląskiego z listy Platformy Obywatelskiej. 2 lipca 2021 roku ogłosił, że przechodzi z PO i KO do Polski 2050 Szymona Hołowni.

   Poseł na Sejm IX kadencji.

   W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 1 miejsca na liście KKW Trzecia Droga PSL – Polska 2050 Szymona Hołowni
   w okręgu nr 31 obejmującym powiat bieruńsko-lędziński oraz miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.

   Michał Gramatyka kontakt:

   e-mail: michal.gramatyka@gmail.com

   tel. 730 030 172

   Poprzedni artykuł

   Następny artykuł

   12 o

   katowice

   Wspaniałe powietrze!

   PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3