Miał opracowany plan ucieczki przed policją. Wyskoczył przez okno, plan nie wypalił...

Ucieczka przed policja

Redakcja

24 maja 2024

Dzielnicowy z Ustronia - sierż. sztab. Marcin Gerat, wspólnie z patrolem interwencyjnym, zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości mężczyznę. 42-latek miał opracowany plan ucieczki, w przypadku namierzenia go przez policjantów. Ostatecznie musiał pogodzić się jednak z tym, że kara za popełnione przestępstwa jest nieuchronna.

42-latek z Ustronia był poszukiwany, w związku z wyrokiem sądu, do odbycia łącznej kary ponad 2 lat więzienia za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna doskonale zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany, więc ukrywał się przed policjantami. 

Na wypadek ewentualnej wizyty mundurowych w mieszkaniu, w którym miał kryjówkę, przygotował plan ucieczki - przez okno na 2 piętrze budynku. W tym celu ustawił w mieszkaniu łóżko pod oknem, żeby szybko wyskoczyć i opuścić kryjówkę. Jak postanowił, tak zrobił. Na całe szczęście skok z wysokości 6 metrów nie doprowadził go do kalectwa. Trawnik, na który upadł, zamortyzował mało przemyślaną decyzję - relacjonuje policja. 

Poszukiwany nie wziął jednak pod uwagę, że ma do czynienia z doświadczonym dzielnicowym, który taką możliwość przewidział i odpowiednio pokierował zabezpieczeniem miejsca. 

Podczas akcji mundurowy wykorzystał informacje zebrane podczas patrolu dzielnicy i znajomość terenu, przygotowując się dobrze do zatrzymania poszukiwanego. 42-latek, który wpadł w ręce policjantów, ostatecznie trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony mu wyrok 2 lat wiezienia.

powiązane artykuły:

Ucieczka przed policją
Lokalne 14 maja 2024

Przekroczył dozwoloną prędkość i zignorował polecenia policjanta nakazujące zatrzymanie p

Policja p
Wiadomości 23 maja 2024

Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Chełmu Śląskiego, poszukiwanego dwoma sądowy

57 813022
Lokalne 15 maja 2024

29-letni poszukiwany listem gończym wpadł, gdy policjanci przeszukali mieszkanie. Mężczyz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.1µg/m3 PM2.5: 13.2µg/m3