Mecz Ruch Chorzów-Legia Warszawa. Zmiany w organizacji ruchu w rejonie os. Tysiąclecia

Zmiany w organizacji ruchu mecz stadion slaski

Redakcja

7 lutego, 2024

9 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz piłki nożnej między drużynami Ruchu Chorzów i Legią Warszawa. Wdrożone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego, by zmniejszyć uciążliwość imprezy masowej dla mieszkańców os. Tysiąclecia.

W dniu imprezy od wczesnych godzin porannych na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

9 lutego na os. Tysiąclecia wprowadzone zostanie rozwiązanie przetestowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Od godzin popołudniowych, nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Zjazd autobusów w prawo z ul. Chorzowskiej na ul. Chrobrego będzie utrzymany, natomiast trasa autobusów z centrum na Tysiąclecie będzie przebiegała ulicami: Bracką, DTŚ/Renców i Jana Pawła II.

Ponadto 9 lutego 2024 roku, wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej.

Komenda Miejska Policji w Katowicach wskazuje, że utrudnień w ruchu drogowym należy spodziewać się szczególnie w godzinach od 16.00 do 20.00.

  W zależności od natężenia ruchu pieszych, może zapaść decyzja o całkowitym zamknięciu ulic Katowickiej w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do Parkowej, a także ulicy Chorzowskiej w Katowicach od przewiązki drogowej przy tak zwanej Karolince, do skrzyżowania ulic Katowickiej i Parkowej w Chorzowie. Na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego Policja apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów oraz poleceń wydawanych przez uprawnione osoby.

  powiązane artykuły:

  Stadion slaski
  Lokalne 6 lutego, 2024

  9 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz piłki nożnej między drużynami

  9b77b2c7 6cd6 400a 80d7 12c1e1da9232
  Lokalne 8 stycznia, 2024

  Mateusz Morawiecki jeszcze jako premier obiecał dofinansowanie budowy lub przebudowy stadionów w

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  7 o

  katowice

  Jakość powietrza jest średnia.

  PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3