Marszałek Senatu Tomasz Grodzki dzisiaj w Sosnowcu

Csm m Vq Uwm Kha1 OY5 YV Ul A 1to 0151 7b358f8791

Redakcja

9 listopada 2022

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki przyjedzie dzisiaj do Sosnowca. Jego wizyta związana jest z wyjazdowym posiedzeniem Komisji Nauki, Edukacji i Sportu pt. „Sport amatorski i zawodowy w opiniach praktyków",

Z okazji obchodów 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP, senackie komisje "jeżdżą" po całym kraju w ramach wyjazdowych posiedzeń. W lipcu bieżącego roku odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej pt. „Rola samorządu terytorialnego w transformacji regionu śląskiego" w Katowicach. Prawie zawsze komisjom wyjazdowym towarzyszy marszałek Senatu, Tomasz Grodzki, który otwiera w odwiedzanych miejscach fragment wystawy „Senat wczoraj i dziś. W 100. rocznicę posiedzenia Senatu II RP".

9 listopada w ramach obchodów 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP w środę, 9 listopada br. o godz. 11.00 w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Komisji Nauki, Edukacji i Sportu pt. „Sport amatorski i zawodowy w opiniach praktyków". W posiedzeniu weźmie udział marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Senatorom towarzyszyć będą samorządowcy: dyrektor Pałacu Schoena Muzeum Paweł Dusza oraz Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Prezydent Miasta Bielska Białej Jarosław Klimaszewski, Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.7µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3