Marsz Równości w Katowicach już w sobotę

IMG 20220903 133515 1

Redakcja

1 września 2023

W sobotę przez centrum Katowic przejdzie Marsz Równości. Po raz siódmy w stolicy województwa śląskiego aktywistki i aktywiście będą mówić głośno o akceptacji i równości. 

Hasłem tegorocznego Marszu Równości w Katowicach jest "Bądźmy głosem dla równości". W tym roku uczestnicy marszu będą namawiać do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych i zagłosowanie na tych kandydatów, którzy będą walczyli o równość dla wszystkich bez względu na płeć, pochodzenie czy orientację seksualną.

Wszystko zacznie się 2 września o godzinie 13:00 w okolicach Placu Powstańców Śląskich w Katowicach. Marsz Równości, podobniej jak rok temu, zrobi "pętlę".

CAŁA TRASA:

Plac Powstańców Śląskich - Uniwersytecka - Aleja Roździeńskiego - Rondo - Aleja Korfantego - Rynek - 3 Maja - Plac Wolności - Matejki - Mikołowska - Andrzeja - Batorego - Plac Miarki - Jagiellońska - Francuska - Warszawska - Szkolna - Uniwersytecka - Park Powstańców Śląskich.

Kierowcy powinni spodziewać się utrudnień na tych ulicach pomiędzy 13:00 - 14:00 w sobotę. Marsz zakończy się w Parku Powstańców Śląskich, gdzie nie zabraknie atrakcji towarzyszących i muzyki. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3