Marokańczyk zatrzymany w Goczałkowicach-Zdroju. Został przekazany Straży Granicznej

Kjhgfdsw

Redakcja

20 stycznia, 2022

We wtorek dzielnicowy pszczyńskiej komendy zwrócił uwagę na młodego mężczyznę idącego wzdłuż krajówki w Goczałkowicach-Zdroju. Mężczyzna sprawiał wrażenie, że się zgubił. Po zatrzymaniu okazało się, że to nieposiadający dokumentów 20- letni obywatel Maroka.

Dzielnicowy, jadąc drogą krajową numer 1 w Goczałkowicach-Zdroju zwrócił uwagę na młodego mężczyznę o ciemnej karnacji, który stwarzał wrażenie osoby zagubionej. Co więcej, gdy tylko zauważył radiowóz, zaczął się nerwowo zachowywać. W związku z podejrzeniem, że napotkany młody człowiek może być imigrantem, mundurowy natychmiast podjął interwencję.

Mężczyzna nie mówił po polsku, bardzo słabo posługiwał się językiem angielskim, nie wiedział, w jakim jest kraju i nie miał przy sobie żadnych dokumentów.

Deklarował, że jest obywatelem Maroka, ma 20 lat, a sytuacja w jego kraju zmusiła go do ucieczki. Jego celem był Berlin. Młody mężczyzna był głodny i wycieńczony. W związku z nielegalnym przebywaniem na terenie naszego kraju Marokańczyk został zatrzymany, a następnie przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej.

 

Źródło: KPP w Pszczynie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 10.4µg/m3