Marek Wesoły chce zostać prezydentem Rudy Śląskiej. Do czterech razy sztuka?

Marekwesolyruda
Kastelik

Szymon Kastelik

29 lutego 2024

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Wesoły ogłosił, że znów chce kandydować na prezydenta Rudy Śląskiej. Próbował już trzykrotnie i za każdym razem przegrywał.

Marek Wesoły w wyborach parlamentarnych w 2023 roku po raz drugi został posłem. Pod koniec rządów Zjednoczonej Prawicy pełnił funkcję wiceministra aktywów państwowych.

W 2022 roku w przedterminowych wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej (po śmierci Grażyny Dziedzic) po raz trzeci walczył o fotel włodarza miasta. Wcześniej próbował w 2018 i 2014 roku. Również i w 2022 roku musiał pogodzić się z porażką. Nie udało mu się nawet dostać do drugiej tury. W latach 2010-2019 był radnym miasta.

Wesoły w 2022 roku kandydował bez identyfikacji partyjnej. Unikał na swoich materiałach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Nie zabiegał też o wizytację ważnych polityków PiS-u w Warszawie. Jednak pomimo tego, na jednej z konferencji prasowych Jarosław Kaczyński wyraził wówczas swoje i partii poparcie dla kandydatury Marka Wesołego.

Do czterech razy sztuka?

Pomimo trzech porażek w mieście, Marek Wesoły chce spróbować raz jeszcze. W środę, 28 lutego na antenie Radia Katowice ogłosił, że zamierza kandydować na prezydenta Rudy Śląskiej. 

- Uświadomiłem sobie jednak, ze Ruda Śląska to dla mnie coś najistotniejszego. Poszedłem do polityki ze względu na samorząd, chciałem zmieniać otoczenie wokół siebie" - powiedział Marek Wesoły w Radiu Katowice. Dodał, że w Rudzie Śląskiej brakuje kandydatów i dlatego próbuje po raz kolejny. 

W wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej wystartują m.in. aktualny prezydent Michał Pierończyk i kandydat Koalicji Obywatelskiej, Arkadiusz Pilarz. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.5µg/m3