Marcin Krupa - Prezydent Katowic

Marcin krupa prezydent katowic

Redakcja

23 lipca 2023

Sylwetka Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Marcin Krupa, prezydent Katowic. Kim jest, czym się zajmuje?

Marcin Krupa urodził się w 1976 r. w Katowicach. Jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej, gdzie w 2005 roku obronił pracę doktorską z dziedziny Budowy i Eksploatacji Maszyn, a następnie pracował na uczelni jako adiunkt. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Organizacjami. Jest żonaty, ma dwoje dzieci, mieszka w Katowicach.

Działalność samorządowa

Był radnym Miasta Katowice w latach 2006 – 2010, gdzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Klubu Radnych 'Forum Samorządowe i Piotr Uszok', a także przewodniczącego Komisji Skarbu. Był także członkiem Komisji Rewizyjnej i Komisji Ochrony Zdrowia i Środowiska.

W latach 2010 – 2014 był wiceprezydentem Katowic odpowiedzialnym za strategiczne obszary w mieście. Nadzorował prace w zakresie: gospodarki komunalnej, zagospodarowania i planowania przestrzennego oraz budownictwa, ochrony i kształtowania środowiska, planowania strategicznego i rozwoju systemów transportowych.

Jest ekspertem ds. oceny projektów unijnych w ramach RPO Województwa Śląskiego, biegłym skarbowym środków transportu samochodowego oraz sędzią sportów samochodowych.

Prezydent Katowic kontakt:

Adres: 40-098 Katowice, ul.Młyńska 4
Numer pokoju: 216
Telefon: (32) 2593-361
Email: Prezydent@katowice.eu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3