Straż graniczna nie wpuściła Ukraińców na terytorium Polski

Sg

Redakcja

23 lipca, 2023

Dwóch ukraińskich studentów poleciało do Turcji na wakacyjny odpoczynek. W tern sposób legalność ich pobytu w Polsce została unieważniona. Po powrocie nie zostali wpuszczeni na terytorium naszego państwa. 

Do zdarzenia doszło 19 lipca na lotnisku w Pyrzowicach. Funkcjonariusze tamtejszej placówki straży granicznej w trakcie kontroli granicznej na kierunku wjazdowym z Antalii  odmówili wjazdu dwóm młodym obywatelom Ukrainy, powracającym z wakacyjnego wypoczynku w Turcji.


- Obaj cudzoziemcy przebywając legalnie na terytorium RP i wiedząc o tym, że ich pobyt jest legalny tylko do czasu podjęcia decyzji o opuszczeniu terytorium Polski, 12 lipca postanowili wyjechać do Turcji na wakacje. Studenci mając świadomość, iż aby móc legalnie przekraczać granice wymagana jest wiza bądź inny dokument pobytowy postanowili udać się do Antalii w celu turystycznym, mimo że podczas kontroli granicznej na kierunku wyjazdowym zostali przez funkcjonariuszy pouczeni o warunkach ponownego wjazdu do Polski -
informuje śląska straż graniczna.

Wydana została decyzja o odmowie wjazdu oraz o nakazie przebywania w określonym miejscu do czasu opuszczenia terytorium RP. Planowany wylot nastąpił 21 lipca. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.8µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3