Mała bytomianka walczy o życie. Trwa zbiórka pieniędzy

Content c0758698 00bb 4034 a97d 2907e2a4b644

Redakcja

5 czerwca, 2023

Maja Krzaczek to urocza ośmioletnia mieszkanka Bytomia. Gdy miała 3,5 roku została zdiagnozowana (zajęte były węzły chłonne, śródpiersie, wątroba i wszystkie kości) lekarze mówili, że na badaniu cała ,,świeci" od stóp do głowy. Od lutego 2019 r. nieustannie walczy z chorobą nowotworową. Od tego czasu przeszła przez wiele skomplikowanych zabiegów, przyjęła niezliczoną ilość chemii. Na specjalny zabieg wyjechała do niemieckiej kliniki.

Niestety to wszystko nie pomogło i nastąpiła progresja choroby. Majka musiała przyjąć kolejne cykle jeszcze mocniejszej chemii, którą przeszła bardzo ciężko - popaliła jej śluzówki w buzi (dostała żywienie pozajelitowe) i zrobiła spustoszenie w brzuchu. Leczenie przebiegało dobrze i dawało wielkie nadzieje, ale niestety nastąpił przerzut do OUN (ośrodkowy układ nerwowy). Maja w trybie pilnym została przewieziona na blok operacyjny, gdzie neurochirurdzy przeprowadzili operację ratującą jej życie.

Lekarze zrobili co mogli na tamten moment, lecz nie udało się usunąć guza, rozkładali ręce z bezradności, mówili że mamy się już udać do hospicjum. Maja została sparaliżowana, miała niedowład lewostronny  - piszą rodzice dziewczynki.

Od roku Maja jest leczona w Barcelonie, gdzie lekarze dają szansę na całkowite wyleczenie, ale niestety terapia jest bardzo kosztowna. W Barcelonie przeszła operację (udało się usunąć guza w całości), protonoterapię w ośrodku w Madrycie. W międzyczasie został jej podany lek bezpośrednio do głowy (do płynu rdzeniowo - mózgowego).

Po 4 latach walki udało się uzyskać upragnioną remisje i Majcia była wolna od komórek nowotworowych. Ale niestety choroba z którą walczy dziewczynka jest bardzo podstępna i nieprzewidywalna. Teraz znów zaatakowała. Ostatnie wyniki badań pokazały, że choroba uaktywniła się w kręgosłupie i oczodole. Przed Mają kolejne cykle chemii, radioterapia, chemioimmunoterapia i immunoterapia. Ostatnim etapem w walce będzie szczepionka przeciw wznowie neuroblastomy, na którą Maja musi się udać do Nowego Jorku.

Wesprzeć leczenie 8-latki z Bytomia, można na stronie siepomaga.pl https://www.siepomaga.pl/uratu...

powiązane artykuły:

Sylwia
Lokalne 14 kwietnia, 2023

Sylwia od 2021 roku walczy z nieoperacyjnym nowotworem piersi. Przeszła chemio- i radiote

61 744237
Lokalne 15 lutego, 2023

Syn policjantów z Tarnowskich Gór potrzebuje pomocy. Tylko kosztowna rehabilitacja pozwoli mu na

zbiórka dla igora ze świętochłowic
Wiadomości 20 grudnia, 2022

Igor ze Świętochłowic od przedszkola choruje na cukrzycę typu I. Nieuleczalna choroba odb

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3