Cukrzyca zabiera mu normalne dzieciństwo. Igor ze Świętochłowic potrzebuje pompy insulinowej

zbiórka dla igora ze świętochłowic

Redakcja

20 grudnia 2022

Igor ze Świętochłowic od przedszkola choruje na cukrzycę typu I. Nieuleczalna choroba odbiera mu normalne życie. Szkoła, do której uczęszcza chłopiec, postanowiła pomóc. Uruchomiono zbiórkę pieniędzy na zakup pompy insulinowej.

Od 3 lat najważniejszą osobą w życiu Igora jest Babcia, która jest i Mamą i Tatą, ponieważ jest rodziną zastępczą. A do tego wszystkiego choroba. Cukrzycę typu I wykryto u Igora w przedszkolu. Na ten moment nie da się wyleczyć, jednak można chłopcu podarować dość normalne życie dzięki pompie insulinowej.

Sprzęt z NFZ, którego obecnie używa Igor, jest bardzo zawodny. Babcia chłopca musi co dwie godziny pojawiać się u niego w szkole i robić dodatkowe pomiary. Bez ciągłych badań życie Igora byłoby zagrożone. W przerwach chłopiec nie może bawić się z rówieśnikami, tylko odwiedza gabinet szkolnej higienistki. Dodatkowo babcia jest osobą starszą i jest to dla niej duży wysiłek fizyczny.

-Lekarz prowadzący widzi drogę polepszenia życia Igora i jego Babci - proponuje pompę insulinową nowej generacji. Niestety pompa Medtronica Mini Med 780G kosztuje aż 20.000,00 zł, kwota zbiórki ma zabezpieczyć Igora również w osprzęt do codziennej obsługi urządzenia - informuje na stronie zbiórki Pani Monika, przedstawicielka szkoły.

  Pompa insulinowa, którą proponuje lekarz, zapewniłaby Igorowi normalne dzieciństwo. Sprzęt ten automatycznie, co ok. 5 minut, podawałby chłopcu odpowiednią dawkę insuliny. Dzięki temu korygowana byłaby wartość glikemii, a życie Igora nie byłoby zagrożone. Jego babcia również nie musiałaby już być stałym gościem w szkole. Ich życie byłoby dużo łatwiejsze.

  Igor i jego babcia cieszą się, że są razem. Ich życie może być jednak łatwiejsze, bardziej normalne. Do docelowych 25 tys. zł brakuje już bardzo niewiele. Rodzinę można wesprzeć, wpłacając na zbiórkę założoną przez szkołę w serwisie Pomagam.pl.

  powiązane artykuły:

  Radiostacja 01
  Lokalne 14 listopada 2022

  14 listopada przypada Światowy Dzień Cukrzycy - choroby, na którą w Polsce cierpi 3 mln osób, a na ś

  Bez tytulu 8054ce
  7 września 2021

  Cukrzyca to pierwsza niezakaźna epidemia. Aby z nią walczyć, Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbro

  53492
  1 sierpnia 2021

  Prezydent Miasta Częstochowy zaprasza mieszkanki i mieszkańców od 40 do 60 roku życia do udziału w b

  Laboratorium przykladowe
  Lokalne 6 października 2020

  Klinika Diabetologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i funkcjonujący na jej bazie oddział diabetol

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  24 o

  katowice

  Wspaniałe powietrze!

  PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3