Makabra pod Kijowem. Rosjanie dopuścili się ludobójstwa

Bucza

Redakcja

3 kwietnia, 2022

Ludobójstwo pod Kijowem. Ukraińscy żołnierze odkryli wiele ciał cywili na ulicach i w zbiorowych mogiłach. Najprawdopodobniej armia Putina gwałciła również kobiety, które następnie zostały zamordowane.

Wojska rosyjskie wycofują się z Obwodu Kijowskiego. Do kolejnych miejscowości przy stolicy Ukrainy wkracza armia ukraińska i pomoc humanitarna. To co zobaczyli, trudno opisać słowami. Ciała kobiet i mężczyzn na ulicach. Zbiorowe mogiły. Rozebrane, martwe kobiety.... Rosjanie dopuścili się do ludobójstwa. Do takiej tragedii doszło m.in. w miejscowości Bucza, gdzie ukraińscy żołnierze musieli omijać na drodze ciała cywili, ze związanymi rękoma. Zbrodniarze Putina dopuścili się masowych egzekucji na ulicach.

- Nowa Srebrenica. Ukraińskie miasto Bucza było w rękach rosyjskich bydlaków przez kilka tygodni. Miejscowi cywile byli poddawani arbitralnym egzekucjom, niektórzy z rękami związanymi na plecach, ich ciała rozrzucone są na ulicach miasta - komentuje ukraińskie Ministerstwo Obrony.

Ciała mężczyzn i kobiet, którzy zostali zabici ze związanymi rękami. Najgorsze zbrodnie nazizmu powróciły do Europy - dodał szef administracji prezydenta Ukrainy.

W sieci pojawił się zdjęcia zniszczonych domów, które zostały ograbione przez rosyjskich żołnierzy. Ponadto wszystko wskazuje na to, że armia Putina gwałciła bezbronne kobiety, które następnie mordowała. W kilku miejscach pod Kijowem odkryto doły z ciałami cywili. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.9µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3