Weekend teatralnych atrakcji w Mysłowickim Ośrodku Kultury [Wideo]

Jhgfrthj

Redakcja

3 kwietnia 2022

W ubiegły weekend w Kultowym Kinoteatrze Znicz nie brakowało teatralnych atrakcji. Były komedie i pantomima, a wszystko z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który jest obchodzony 27 marca.

Celem światowych obchodów jest promowanie sztuk teatralnych w społeczeństwie. Dlatego też tego dnia na całym świecie organizowanych jest wiele spektakli teatralnych czy spotkań z aktorami. Nie inaczej było w Mysłowickim Ośrodku Kultury, który przygotował dla mysłowiczan aż 3 spotkania teatralne. W sobotę można było zobaczyć krótkie formy komediowe grupy Bez Puenty Impro oraz premierowy spektakl pantomimy „Polak potrafi” teatru Epidemia.

Wybraliśmy sobie taką sztukę, pantomimę, żeby pokazać, że ciało też może krzyczeć, że ciało też może pokazać ból, rozpacz, radość. Możemy pokazać ciałem tak naprawdę wszystko to samo, co możemy przekazać słowami”

mówi Miłosz Fajfer z teatru Epidemia.

Dopełnieniem teatralnego weekendu był także spektakl „Kobieta na zamówienie” rzeszowskiego Ave Teatru w ramach bijącego popularność cyklu „Teatralna niedziela”.

W Kultowym Kinoteatrze Znicz, czyli Mysłowickim Ośrodku Kultury w Brzezince, wydarzenia teatralne to są takie, na które naprawdę warto przychodzić, warto się tutaj pojawiać. Planujemy kontynuować cykl „Teatralna niedziela”, planujemy również zapraszać nasze teatry, które właśnie pojawiają się, tutaj odbywają próby. Teatry amatorskie, teatry offowe. Tak że tutaj ta oferta jak najbardziej jest mocno rozbudowana”

wyjaśnia Natalia Baranowska z Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Kultowy Kinoteatr Znicz już nie raz dał się poznać jako świetna przestrzeń do obcowania z kulturą i sztuką. Zaglądajcie na media społecznościowe Mysłowickiego Ośrodka Kultury, aby być na bieżąco z ofertą jednostki.

Źródło: itvm.pl - Telewizja o Mysłowicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.3µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3