Łukasz Kohut chce, żeby Parlament Europejski nazwał Putina "zbrodniarzem wojennym"

Kohutlukasz

Redakcja

22 marca, 2022

Europosłowie Łukasz Kohut i Radosław Sikorski chcą, żeby Parlament Europejski nazwał Władimira Putina "zbrodniarzem wojennym". Ma to być mocny komentarz w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę, który pozwoliłby w przyszłości ukarać prezydenta Rosji.

Europosłowie Łukasz Kohut i Radosław Sikorski napisali list do przewodniczącej Parlamentu Europejskiego, Roberty Metsoli. W piśmie umieścili wezwanie do projektu projekt rezolucji w sprawie potępienia Putina jako zbrodniarza wojennego.

Parlament Europejski musi podjąć własną symboliczną rezolucję, by potępić wojnę Putina  i potępić jego samego jako źródło agresji na Ukrainę. Wierzymy, że nasza rezolucja będzie silnym sygnałem dla świata, który naznaczy Putina jako niegodnego zaufania polityka, przywódcę, człowieka - piszą Sikorski i Kohut.

- Putin zagraża fundamentalnemu bezpieczeństwu Europy - mówi Radosław Sikorski.

Jak mówi Łukasz Kohut ten wyrok jest szansą na postawienie Władimira Putina przed międzynarodowe instytucje karne. - Dlatego Unia także powinna wysłać jasny sygnał, że się nie chowa i potępia Putina.

Poniżej treść całego listu:

Szanowna Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego

Pani Roberta Metsola

My, niżej podpisani, wzywamy Panią do niezwłocznego przedstawienia na Konferencji Przewodniczących rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie potępienia Putina jako zbrodniarza wojennego.

Niedawne orzeczenie Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości nakazujące Rosji wstrzymanie operacji wojskowych na Ukrainie otwiera drogę do sądzenia Putina przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. To bardzo szanowane międzynarodowe ciało sprzeciwiało się propagandzie Putina o ludobójstwie w ramach agresji na Ukrainę.

Parlament Europejski musi podjąć własną symboliczną rezolucję, by potępić wojnę Putina           i potępić jego samego jako źródło agresji na Ukrainę. Wierzymy, że nasza rezolucja będzie silnym sygnałem dla świata, który naznaczy Putina jako niegodnego zaufania polityka, przywódcę, człowieka.

Z poważaniem,

Radosław Sikorski

Łukasz Kohut

 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3