Lukas Podolski to debil? Ostre słowa znanego kibica Legii

Csm podolski 01 fdf26a81e8 3
Kastelik

Szymon Kastelik

24 listopada, 2021

Od meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa minęło już kilka dni, to nadal czuć emocje związane z tym meczem. Oliwy do ognia dolał Lukas Podolski, który w meczu z mistrzem Polski zdobył swojego pierwszego gola w Ekstraklasie.

Górnik wygrał w Zabrzu 3:2 po bardzo ciekawym meczu. Legia znajduje się w strefie spadkowej i ma tylko 9 punktów. Nie trzeba być znawcą, żeby wiedzieć, iż atmosfera w stołecznym klubie i wokół niego jest zła. Słabą dyspozycję Legii wykorzystał po meczu raz jeszcze Lukas Podolski. Mistrz świata z 2014 roku postanowił odnieść się do haseł kibiców z Warszawy. 

Wszystko zaczęło się jeszcze przed przerwą reprezentacyjną, kiedy na meczu w Warszawie zawisnął baner, który miał zachęcić kibiców Legii do wyjazdu na Górny Śląsk. Napisano m.in., że w Zabrzu jest bieda i śmierdzi. Swoje pięć groszy dorzuciła też jedna z  grup kibicowskich przy Legii, która na Facebooku postanowiła wyśmiać Zabrze, górników i stadion zabrzańskiego klubu. Na ten wpis zareagował po meczu Lukas Podolski. 

- Drodzy Kibice, W chłodny jesienny listopadowy wieczór „ugościliśmy” w Zabrzu Legię Warszawa. Powietrze było czyściutkie, pachniało jedynie miłością do Górnika Zabrze, wyrażoną przez 23 tysiące najlepszych kibiców pod słońcem. Górnik jak na gospodarza przystało, obdarował spadających z królewskiego stolca, upojonych czajkowym fetorem kibiców Legii, trzema ciosami. Ukąsił Janża, Podolski i Kubica. Ohh co to był za wieczór w mieście w którym nie ma Wawelu, ani Długiego Targu, ani gotyckiego rynku. Ale co jest w Zabrzu? Zwycięstwo! 3 punkty, i 3 strzelone Legii bramki. I na nic frustracja i wyzwiska kibiców Legii. Górnik zwyciężył, a Legia przegrała. Dziękuję Wam za ostatni list, z radością odpowiadam i zapraszam na kolejną wizytę w Zabrzu - napisał Podolski na Twitterze.

Kibicie Legii zareagowali na wpis Podolskiego, W mocnych słowach skrytykował go m.in. zawodnik i komentator MMA, Łukasz "Juras" Jurkowski, który od wielu lat współpracuje też z Legią. 

Hej Podolski jesteś debilem. Chyba, że nie masz kontroli nad prowadzeniem konta w SM. Zatrudniając takiego barana potwierdzasz moją tezę - napisał Jurkowski i dodał - Sportowiec klasy światowej powinien być odpowiedzialny również poza areną rywalizacji. Brak szacunku dla rywala na poziomie rynsztoku świadczy o braku tej klasy. Jaranie się tym o równej Jego głupocie. Nie przypominam sobie abym propsował takie coś w Legii. Gratki wygranej KSG.

Internauci pod wpisami zawodnika MMA wielokrotnie podkreślili, że to najpierw kibice Legii obrażali przeciwnika i jego miasto. Przypominali również sytuacje, w których np. spiker klubu "atakował słownie" rywali. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3