Lokal na kulturę w Sosnowcu. Jest 7 lokali do wynajęcia

04 modrzejowska

Redakcja

1 lutego, 2024

Właśnie rozpoczyna się 6. edycja programu "Lokal na kulturę" w Sosnowcu. Miasto szuka najemców nowych lokali z przeznaczeniem na działalność kulturalną, artystyczną czy twórczą i to na bardzo dobrych warunkach.

Na czym polega „Lokal na kulturę"? 

- Chodzi o wyłonienie najemców lokali użytkowych Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu z przeznaczeniem na prowadzenie działalności kulturalnej, artystycznej czy twórczej. To ukłon w kierunku osób, które mają fajne pomysły, ale nie zawsze dysponują finansowymi możliwościami na ich realizację. Ceny lokali są bowiem bardzo konkurencyjne - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nie tak dawno uruchomił się jeden z lokali, wyłoniony w poprzednich edycjach, BarwowaArt. Przy ulicy Skłodowskiej-Curie 10 znajduje się miejsce, które łączy galerię sztuki z kawiarnią. To tutaj, w ciągu zaledwie miesiąca, odbył się autorski wieczór poetycki, wystawa malarstwa czy też wernisaż wystawy fotografii.

Tym razem rusza już 6. edycja programu, w której do dyspozycji jest 7 lokali, głównie w centrum i na Pogoni.

- Do konkursu może się zgłosić każdy, a o tym, komu przyznać lokal, zadecyduje komisja konkursowa. Co ważne, stawka czynszu w pierwszym roku wynosi 1 zł za metr kwadratowy - wyjaśnia Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu.

W tej edycji, do dyspozycji zainteresowanych są lokale przy ul. Dęblińskiej 1, Głowackiego 4, Lwowskiej 29b, Modrzejowskiej 32a, Niepodległości 10, Warszawskiej 3/18-19 oraz alei Zwycięstwa 7. (zdjęcia lokali poniżej w galerii)

Każdy z nich charakteryzuje się inną powierzchnią - od 43 do 304 metrów kwadratowych. Stawki czynszu kształtują się od 3 do 9 zł za metr. Oferty można składać do 29 lutego 2024, ale wcześniej lokale można obejrzeć. 

- Wystarczy kontakt z Działem Lokali Użytkowych naszego zakładu. Po wcześniejszym umówieniu się, można dane miejsce obejrzeć - dodaje dyrektor Łydek.

Oferty można składać osobiście w Wydziale Kultury i Promocji Miasta lub pocztą

01 deblinska

powiązane artykuły:

Szpitalsosnowiec
Lokalne 27 stycznia, 2024

Po trwających niespełna pół roku pracach budowlanych zakończyła się modernizacja pierwszej części

Umowa Dlugosza
Lokalne 26 grudnia, 2023

Świąteczny prezent od miasta Sosnowiec dla mieszkańców. Za kwotę blisko 6 milionów złotych zmieni

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3