Przebudowa sosnowieckiej ulicy za 6 mln złotych

Umowa Dlugosza

Redakcja

26 grudnia, 2023

Świąteczny prezent od miasta Sosnowiec dla mieszkańców. Za kwotę blisko 6 milionów złotych zmieni się kolejna droga – ulica Długosza - wraz z infrastrukturą.

Planowana jest całkowita przebudowa ostatniego fragmentu ulicy Długosza. Wcześniej wyremontowany został 800-metrowy odcinek od ronda w ciągu ulicy Braci Mieroszewskich poprzez nowy węzeł wzdłuż DK 94, do kolejnego ronda komunikującego centra handlowe przy DK94.

Według projektu przebudowa dotyczy ronda i odcinka drogi łączącej się z ul. Komuny Paryskiej. – Będzie nowy chodnik, przebudujemy przystanek autobusowy i wybudujemy brakujący łącznik drogi rowerowej, który pozwoli z jednej strony dojechać do Dąbrowy Górniczej, a z drugiej do Zagórza – wylicza Arkadiusz Chęciński.

Nowa nawierzchnia pojawi się nie tylko na ostatnim fragmencie ul. Długosza, ale również na istniejącym rondzie. W ramach inwestycji powstanie nowe rondo u zbiegu z ulicami Komuny Paryskiej oraz Kukuczki, Poprawi się także bezpieczeństwo pieszych, ponieważ przejścia dla pieszych zostaną dodatkowo doświetlone. Rozbudowany zostanie również system odwodnienia.

Zadanie podzielone jest na etapy. Wykonawca, którym jest Silesia Invest z Gliwic najpierw zobowiązany jest do opracowania kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji umożliwiających realizację robót budowlanych. Następnie zajmie się samym wykonaniem. Termin realizacji to listopad 2025 roku.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3