Łapówką chciała załatwić sprawę, teraz grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności

https://slaska.policja.gov.pl/

Katarzyna Kulyk

14 lutego, 2023

Funkcjonariusze policji z Jasienicy zatrzymali dwie kobiety kierujące audi. Jedna z nich chcąc uniknąć kontroli oraz odpowiedzialności za popełnione wykroczenie zaproponowała łapówkę. Grozi jej do 10 lat więzienia.

W niedzielę 12 lutego podczas patrolu, funkcjonariusze policji zwrócili uwagę na audi, które poruszało się całą szerokością jezdni. Mundurowi postanowili zainterweniować. 

- Kierowcą samochodu była 34-letnia kobieta. Zatrzymana została poinformowana, że zostanie poddana badaniu na zawartość alkoholu we krwi. Wówczas siedząca obok 31-letnia pasażerka zaproponowała funkcjonariuszom 5 tysięcy złotych łapówki, w zamian za „przymknięcie oka”. Gdy funkcjonariusze przedstawili kobiecie zarzut popełnienia przestępstwa, ta stała się agresywna. W efekcie kobieta została zatrzymana i trafiła do aresztu. - informuje policja

Pasażerce przedstawiono zarzut znieważenia policjantów i próbę przekupstwa. Za przestępstwa grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z kolei 34-letnia kierująca odpowie za wykroczenie, ponieważ po przeprowadzonej kontroli stanu trzeźwości okazało się, że prowadząc pojazd była w stanie nietrzeźwości.

powiązane artykuły:

pixabay.com
Lokalne 8 lutego, 2023

Katowicka drogówka zatrzymała kobietę, która podczas jazdy samochodem korzystała z telefonu komó

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.1µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3