Ktoś podszywa się pod księdza-influencera z Rybnika na aplikacji randkowej

406652094 6798425476939182 8810277844675706027 n

Redakcja

1 grudnia, 2023

Ktoś założył fałszywe konto popularnemu księdzu na... Tinderze. - Szukam niewiasty, którą będę mógł rozgrzeszyć - napisano w opisie nieprawdziwego profilu na aplikacji randkowej. 

Ofiarą internetowego żartu lub oszustwa stał się ksiądz Adrian Chojnicki z Rybnika-Chwałowic. W sieci znany jest bardziej jako "padre.adriano". Śmiało można nazwać go katolickim influencerem, bo prowadzi bardzo popularnego TikToka. 

Duchownego obserwuje blisko 90 tysięcy użytkowników, a wiele z jego filmików przekroczyło milion wyświetleń. Pokazuje w sposób żartobliwy codzienność księdza, nagrywa filmiki ze sowimi uczniami ze szkoły, ale też wykorzystuje swoją popularność do poruszania ważnych tematów.

Fałszywy Tinder księdza

Ale popularność w sieci ma też swoją ciemną stronę, o czym przekonał się niedawno ksiądz Adrian. Ktoś także zdecydował się wykorzystać jego popularność i... założył fałszywe konto księdza na aplikacji randkowej Tinder.

- Napisało do mnie około 20 osób. Większość z nich osobiście nie znam. Przykładowa wiadomość: "pewien użytkownik się podszywa pod księdza, co powoduje poważne szkody dla księdza reputacji, dobrego imienia, a także niesie ze sobą konsekwencje, dla dobra imienia Kościoła, parafii oraz wspólnoty". Wiadomości, że ktoś się podszywa dostawałem na instagramie, messengerze i tik-toku. Odebrałem to jako troskę o moje dobre imię. Dostałem również screeny, zapisy transmisji. W moich zdjęciach podejrzewam, że jest zastosowany motyw: "deepfake" (twarz użytkownika włożona w zdjecie), ale i tak mój wizerunek jest łatwy do rozpoznania - relacjonuje ksiądz z Rybnika.

Podkreśla, że nie czuje złości, tylko zażenowanie i niesprawiedliwość. - Uważam, że takie zachowanie narusza moje dobre imię i jest podszywaniem się pod moją osobę - skomentował duchowny. Jak dodaje, sprawa zostałą zgłoszona policji. 

fot. Adrian Chojnicki Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3