Kradzież czekolad będzie ich słono kosztować

fot. KMP w Dąbrowie Górniczej

Redakcja

3 marca, 2023

Kradzież jest przestępstwem, za które grozi surowa kara. Niezależnie od wartości skradzionego towaru, osoby dopuszczające się takiego czynu muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Przekonała się o tym para znajomych z Dąbrowy Górniczej. 22-latka i jej 24-letni kolega, ukradli z jednego ze sklepów spożywczych 60 sztuk czekolad.

Sklepy spożywcze, jako miejsca szczególnie narażone na kradzieże, zwykle posiadają systemy monitoringu oraz ochronę, która pilnuje, by wszelkie nieprawidłowości były wykrywane i zgłaszane odpowiednim organom. W przypadku tej konkretnej kradzieży, pracownicy ochrony zdołali złapać sprawców i wezwali na miejsce policję. Łupem padło 60 sztuk czekolad za kwotę ponad 700 złotych. 

-Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani w pobliżu sklepu i przekazani naszym mundurowym, następnie przewiezieni na komendę, gdzie przesłuchano ich w sprawie kradzieży. 22-latka i jej 24-letni kolega przyznali się do winy i poddali się dobrowolnie karze, a towar powrócił na półki sklepowe do dalszej sprzedaży - relacjonuje KMP w Dąbrowie Górniczej

Każde przestępstwo, nawet to wydające się niewielkie, ma swoje konsekwencje. Kradzież jest przestępstwem, które godzi w interesy właściciela sklepu, ale także w interesy całego społeczeństwa. I w tym przypadku, dąbrowianie odpowiedzialni za kradzież czekolad muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawno-karnymi.

powiązane artykuły:

44 747115
Lokalne 3 marca, 2023

Nałóg to niestety bardzo straszna rzecz. Czasami jak "przyciśnie" to człowiek może zrobić różne g

46 746625
Lokalne 28 lutego, 2023

To jedna z tych historii, której nie wymyśliłby żadnej reżyser, kabareciarz czy stand-uper. Bo to

66 743801
Wiadomości 7 lutego, 2023

Ukradła kosmetyki do rzęs i brwi. Okazało się, że była poszukiwana do odbycia kary. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3