Kradli prąd w Bytomiu. Teraz grozi im 5 lat więzienia

39 718916

Redakcja

3 sierpnia, 2022

Patrząc na rosnące rachunki za prąd, niektórzy mieszkańcy Bytomia mogli się bardzo zdziwić, jeśli kwota nie była kilku a nawet kilkunastokrotnie wyższa. Jednak to nie elektrownia, a sąsiad, który postanowił się przyłączyć do cudzego rachunku.

Bytomscy mundurowi wraz z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. "Lewych" podłączeń dokonano między innymi w budynkach przy ulicy Konstytucji, Jochymczyka oraz Stalowej. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili trzy przypadki podłączenia prądu „na lewo”.

W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłączazostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom grozi do 5 lat więzienia. Policjanci przypominają. że nielegalne przyłączenie nie jest tylko utrapieniem dla sąsiada, ale stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku i może być przyczyną pożaru. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.2µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3