Koziegłowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Jego samochód przyszedł odebrać brat... kompletnie pijany!

52 699231

Redakcja

30 marca, 2022

Koziegłowscy policjanci zatrzymali 50-latka z Rzeniszowa, który pomimo zakazu sądowego kierował oplem "na podwójnym gazie". Po odbiór jego samochód przyszedł pijany, 45-letni brat. Szybko podzielił los starszego brata i obaj zostali zatrzymani.

W niedzielę przed południem, na ulicy Woźnickiej policjanci z Koziegłów zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem astrą.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że dobrze znany koziegłowskim mundurowym 50-latek jest pijany. Badanie wykazało 3 promile alkoholu.

Oprócz tego okazało się, że Sąd Rejonowy w Lublińcu wydał mu zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został poinformowany o zatrzymaniu.

Auto, którym podróżował, miał odebrać jego młodszy brat, który na miejsce przyszedł kompletnie pijany. Mężczyzna był agresywny wobec policjantów. Najpierw odmówił podania swoich danych, a później zaczął znieważać ich wyzywać.

Koziegłowscy mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu braci. W czasie doprowadzenia do radiowozu rozjuszony 45-latek naruszył nietykalność cielesną policjantów i groził śmiercią. Chciał, by odstąpili od swoich czynności.

Agresor trafił do policyjnego aresztu. Za znieważenie policjantów i groźby mające zmusić ich do zaniechania czynności zatrzymany może w więzieniu spędzić nawet 3 lata. Starszy z nich odpowie za jazdę po pijanemu pomimo sądowego zakazu. Również grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Myszkowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.3µg/m3 PM2.5: 17.1µg/m3