Kopał i gryzł sosnowieckich policjantów. Pomagała mu matka

36 564417

Redakcja

15 lipca, 2022

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę oraz jego 64-letnią matkę, którzy podczas przeprowadzanej interwencji zaatakowali policjantów. Zatrzymany bił i pogryzł policjanta, próbował wyrwać mu broń z kabury, a jego matka uderzała i znieważała interweniujących, usiłując nie dopuścić do zatrzymania syna.

Do zdarzenia doszło w jednym z bloków przy ulicy 11 Listopada w Sosnowcu. Zgłoszenie interwencji dotyczyło nietrzeźwego mężczyzny kierującego samochodem. Policjanci szybko dotarli we wskazane miejsce, jednak kierowca zdążył już opuścić auto i odejść z miejsca zdarzenia. Mundurowi ustalili do kogo należy pojazd i gdzie mieszka jego kierowca. Gdy weszli do klatki, napotkali nietrzeźwego mężczyznę z towarzyszącą mu kobietą. Okazało się, że to właśnie on jest właścicielem zaparkowanego pod klatką pojazdu, a towarzysząca mu kobieta to jego matka. W trakcie legitymowania 30-latek szybko stał się agresywny. Usiłował uciec do mieszkania, a kiedy mu to uniemożliwiono, zaatakował mundurowych, którzy szybko jednak go obezwładnili.

W trakcie zakładania kajdanek, mężczyzna kopał, uderzał interweniujących i usiłował wyrwać policjantowi broń z kabury. Kilkakrotnie go również ugryzł. W trakcie szarpaniny, policjantów zaatakowała także jego matka. Głośno krzycząc, uderzała ich i znieważała, usiłując nie dopuścić do zatrzymania syna.

Ostatecznie została również zatrzymana.

W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że 30-latek znajduje się pod wpływem narkotyków i alkoholu - w jego organizmie stwierdzono go ponad 2 promile. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim woreczek z narkotykami. Okazało się również, że sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Po wykonaniu przez śledczych wszelkich formalności, na podstawie zgromadzonych materiałów prokurator zdecydował, że 30-latkowi i jego 64-letniej matce zostaną przedstawione zarzuty czynnej napaści na policjantów. Za to może im grozić kara nawet do 10 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pod wpływem alkoholu, posiadanie narkotyków i złamanie sądowego zakazu.

 

Źródło: KMP w Sosnowcu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3