Komunikacja miejska ZTM w Wielkanoc

10

Redakcja

5 kwietnia 2023

Zbliża się Wielkanoc, a wraz z nim zmodyfikowany rozkład jazdy ZTM. Pierwsze zmiany dotyczące autobusów i tramwajów obowiązują już od 6 kwietnia.

Pierwsze z modyfikacji w rozkładach jazdy zostaną wdrożone 6 kwietnia. Powszechnie przyjęto zasadę, że 6, 7, a także 11 kwietnia obowiązywać będą rozkłady jazdy na dni robocze. Na niektórych liniach, z racji świątecznej przerwy w szkołach, obowiązywać będą warianty nieszkolne lub niewakacyjne tych rozkładów.

Komunikacja miejska ZTM w Wielkanoc

W Wielką Sobotę oraz w Niedzielę Wielkanocną ważne będą kolejno rozkłady jazdy na soboty (niewakacyjne) oraz na niedziele i święta (niewakacyjne). Na niektórych liniach obowiązywać będą jednak wyjątki. – Na części z nich wprowadzone zostaną specjalne rozkłady jazdy. Będzie to oznaczać albo wcześniejsze zakończenie kursowania autobusów, albo pomijanie przystanków zlokalizowanych w pobliżu centrów handlowych. Niektóre z linii zostaną też zawieszone – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

W Poniedziałek Wielkanocny (10 kwietnia), podobnie jak dzień wcześniej, obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne na niedziele i święta. Pasażerowie powinni jednak zwrócić uwagę na to, że i w tym dniu na niektórych liniach będą obowiązywać odstępstwa od tej reguły. Będzie to dotyczyć zarówno połączeń autobusowych, jak i tramwajowych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.2µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3