Andrzej Duda odznaczył prezydenta Ukrainy Orderem Orła Białego

Orderzelensky

Redakcja

5 kwietnia 2023

Trwa wizyta prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i jego małżonki w Polsce. To pierwsza zagraniczna wizyta oficjalna Prezydenta Zełenskiego od czasu rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Swoją wizytę rozpoczął w Warszawie od spotkania w Pałacu Prezydenckim z prezydentem Polski Andrzejem Dudą oraz pierwszą damą, Agatą Kornhauser–Dudą. 

Po oficjalnej ceremonii powitania, prezydent Andrzej Duda wręczył Wołodymyrowi Zełenskiemu najwyższe odznaczenie państwowe - Order Orła Białego. - W uznaniu zasług w pogłębianiu stosunków między Polską a Ukrainą, działalność na rzecz bezpieczeństwa, niezłomność w obronie praw człowieka Prezydent Zełenski został odznaczony Orderem Orła Białego - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

- Nie ma wątpliwości, że jesteś wyjątkowy. Trudno ukryć łzy wzruszenia obserwując Twoją służbę wobec ojczyzny. Nie porzuciłeś ani Ukrainy, ani swoich Rodaków. Jesteś wzorem przywódcy państwa i narodu - powiedział Andrzej Duda do prezydenta Ukrainy. 

Order Orła Białego to najstarsze i najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej

Na dzisiaj zaplanowana jest rozmowa Prezydentów w cztery oczy, rozmowa w wąskim gronie oraz rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem Prezydenta RP i Prezydenta Ukrainy.

O godzinie 18 zaplanowane są wystąpienia Prezydentów na Dziedzińcu Zamku Królewskiego. Na Placu Zamkowym będą ustawione telebimy, na których będzie można zobaczyć na żywo wystąpienie dwóch Prezydentów.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3