Koleżanki pobiły 15-latkę, bo... rozmawiała z chłopakiem

Police 4261161 1280

Redakcja

27 maja, 2022

W Parku Cegielnia w Żorach doszło do pobicia 15-latki przez jej 5 rówieśniczek. Policjanci ustalili, że podłożem całego zajścia był spór o relację dziewczynki z chłopakiem.

Rodzice 15-latki zgłosiły sprawę żorskiej policji na początku maja.  Miała zostać pobita przez grupę rówieśniczek. Jak ustalili policjanci, do zajścia doszło w pobliżu „Parku Cegielnia”, a przyczyną całego zajścia miała być jej rozmowa z chłopakiem. 

- Pięć nastolatek zwabiło dziewczynkę w ustronne miejsce pod pretekstem wyjaśnienia sprawy jej relacji z chłopakiem. Na miejscu nakazały klęknąć na ziemi i zaczęły ją bić i poniżać. Napadnięta doznała powierzchownych obrażeń i krwawienia z okolic ucha - informuje policja.

Ponadto jedna z uczestniczek skradła bitej dziewczynce e-papierosa. Gdy w obronie dręczonej nastolatki stanął chłopak, który zauważył całe zajście, napastniczki i jemu zagroziły pobiciem.

Napastniczko grozi umieszczenie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym włącznie, o czym w najbliższym czasie zdecyduje sąd rodzinny.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.3µg/m3 PM2.5: 17.1µg/m3