Kolejnych 6 nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymała mysłowicka drogówka

51 693834

Redakcja

3 lutego, 2022

Od soboty mysłowicka drogówka zatrzymała aż sześciu nieodpowiedzialnych kierujących. Trzech z nich prowadziło pojazd pod wpływem alkoholu a jeden pod wpływem środków odurzających. Jeden mężczyzna kierował pomimo wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Zatrzymano też nietrzeźwego rowerzystę.

W sobotę tuż przed 15.00 na ulicy Świerczyny uwagę policjantów z mysłowickiej drogówki przykuł jadący rowerem 39-latek. W trakcie kontroli okazało się, że Mysłowiczanin znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie prawie pół promila alkoholu. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Również na ulicy Świerczyny swą podróż zakończył w niedzielę 52-letni mieszkaniec Katowic. Mężczyzna ten kierował fiatem, będąc w stanie nietrzeźwości. Alkomat w jego przypadku pokazał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W poniedziałek przy ulicy Ziętka policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali kolejnego kierującego, którego stan wykluczał dalsze prowadzenie pojazdów. 34-latek z Mysłowic kierował Volkswagenem, będąc pod wpływem środków odurzających.

W poniedziałek mysłowicka drogówka zatrzymała również dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami. Pierwszym z nich okazał się 60-latek z Mysłowic, kierujący Peugeotem na ulicy Orła Białego. Policjanci dokonali badania jego trzeźwości, które dało wynik ponad 0,5 promila. Ten sam patrol zatrzymał również obywatela Ukrainy. 28-latek kierował swoim Audi na ulicy Świerczyny, a jego wynik na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyniósł 1,4 promila.

Ponadto w sobotę ok godziny 6:30 mysłowiccy policjanci zatrzymali mieszkańca Katowic, który nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w jedno z drzew przy ulicy Długiej. 52- latek prowadził swoje Mitsubishi pomimo zakazu prowadzenia pojazdów wydanym przez Sąd Rejonowy w Malborku.

Teraz o dalszym losie tych mężczyzn zdecyduje sąd.

 

Źródło: KMP w Mysłowicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3