Na cieszyńskim rynku staną dwumetrowe oddychające mobilne płuca

Pluca Oswiecim 8 mini

Redakcja

3 lutego, 2022

Polski Alarm Smogowy przy wsparciu finansowym Fundacji Better Future po raz kolejny realizuje akcję „Zobacz czym oddychasz”. W ramach przedsięwzięcia mobilne płuca odwiedzą kilka lokalizacji, w tym Cieszyn.

7 lutego 2022 r. na cieszyńskim rynku staną dwumetrowe oddychające mobilne płuca.

Przez dwa tygodnie będą „oddychać” pochłaniając tym samym zanieczyszczenia powietrza. Instalacja będzie zmieniać kolor w zależności od jakości powietrza w mieście. Obok płuc na wyświetlaczu znajdzie się czujnik przedstawiający aktualne stężenie pyłów zawieszonych.

Celem kampanii „Zobacz czym oddychasz” jest zwiększenie świadomości mieszkańców dotyczącej zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu i ich wpływu na zdrowie, ale także zachęta do wymiany przestarzałych źródeł ciepła

 

Oficjalna inauguracja instalacji odbędzie się 7 lutego 2022 (poniedziałek) na rynku w Cieszynie, a jej oficjalnego uruchomienia dokona Burmistrz Miasta Cieszyn - Gabriela Staszkiewicz - podczas konferencji prasowej o godzinie 14.00. W czasie konferencji o akcji będzie opowie także Zuzanna Chabowska - przedstawicielka Polskiego Alarmu Smogowego. 

 

Źródło: UM Cieszyn

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3