Kolejny akt wandalizmu w Piekarach Śląskich. Tym razem zniszczona wiata przystanku

Yt6grgt

Redakcja

7 lipca, 2022

W niedzielę około 22.15 młody chłopak oczekując na autobus zniszczył daszek przystanku w Kamieniu, na osiedlu Andaluzja w Piekarach Śląskich.

O sprawie poinformował na swojej stronie internetowej Krzysztof Turzański-Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie. Wandal został przyłapany przez mieszkańców, którzy zrobili mu zdjęcie.

Mieszkańcy zauważyli jak próbował zaimponować koleżance. Podskakiwał, łapał, wyrywał. Mieszkańcy zrobili zdjęcie z okna – może ktoś z Państwa rozpoznaje “delikwenta”. Byłoby miło, gdyby pokrył straty”

napisał turzański. 

To kolejny akt wandalizmu w Piekarach Śląskich w ciąglu zaledwie kilku dni. Wcześniej chuligani zniszczyli altanę w Brzezinach Śląskich. Świadkiem całego zdarzenia był radny Bartosz Szołtysik, który złapał winnych i wezwał policję.

To ta sama “dzielna młodzież”, która wcześniej została przyłapana na zniszczeniu placu zabaw przy przedszkolu. Delikwenci są znani policji chociaż są dziećmi… i chodzą do podstawówki. Na wsparcie rodziców w wychowaniu młodzieży nie ma co liczyć. Reakcją rodziców na zachowanie tych wandali jest… skarga na radnego. ”

pisał wówczas turzański. 

Wiceprezydent Turzański nie kryje rozczarowania postawą rodziców.  

Zdaniem rodziców dzieci miały pecha, bo kiedy siedziały w altanie ona nagle się zawaliła. A nasz radny Bartosz Szołtysik zaczął gonić biedne dzieci, przestraszył je, więził, naruszył ich nietykalność i czekał na policję. I radnego należy przywołać do porządku, by nie budował sobie poparcia na krzywdzie dzieci”

relacjonował wiceprezydent.

Po prostu dech mi zaparło. Może Państwo przywołaliby tych wandali do porządku, zanim zmienią się w prawdziwych przestępców. Taka jest rola i odpowiedzialność rodziców. Brak zainteresowania dziećmi, brak wzorców i tłumaczenia różnicy między dobrem a złem prowadzi właśnie do takich wydarzeń. Spaliłbym się ze wstydu, gdybym miał napisać skargę na to, że ktoś reaguje na takie zachowanie moich dzieci.

I zastanawiam się co zrobiłby mój ojciec, gdyby coś takiego mi się przytrafiło. Wiem, że to niepopularne dziś, ale ja pewnie przez tydzień nie umiałbym usiąść na tyłku”

napisał krzystof turzański. 

Wiceprezydent zapewnił, że w dalszym ciągu będzie publikować zdjęcia i zapisy monitoringu z poczynań wandali, dziękując tym samym mieszkańcom za czujność. 

Bardzo dziękuję mieszkańcom za czujność. Jak nie będziemy reagować, to wandale zniszczą wszystko w tym mieście. Mamy więcej zapisów monitoringu i zdjęć z różnych sytuacji – będziemy wszystkie publikować i jak w przypadku kapliczki Maria Hilf poszukiwać sprawców. Wszelkie informacje proszę przesyłać na sos@piekary.pl lub pisać w komentarzach.”

zapewnił Turzański. 

 

Httdrf

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3