Budowa przyłącza sieci ciepłowniczej w Katowicach. Zmiany dla pieszych

Przejscie bedzie mozliwe przez plac Wolnosci fot Kamil Kalkowski

Redakcja

7 lipca, 2022

Od dzisiaj, tj. 7 lipca, zostanie wyłączony z ruchu pieszego chodnik wzdłuż ulicy Sądowej na odcinku od ul. Matejki do ul. Goeppert-Meyer. Zmiana jest wprowadzana na czas budowy przyłącza sieci ciepłowniczej do budynku położonego przy ul. Sądowej 7. Prace w tym rejonie potrwają od 4 do 6 tygodni.

Przyłączanie kolejnych budynków do sieci ciepłowniczej sukcesywnie ogranicza niską emisję i poprawia jakość powietrza w naszym mieście. Jednak zdarza się, że takie inwestycje nie mogą być realizowane bez zmiany organizacji ruchu, zwłaszcza w centrum miasta, gdzie mamy gęstą zabudowę.  Dojście do dworca autobusowego przy ulicy Sądowej od strony Galerii Katowickiej będzie możliwe przez ulicę Matejki i plac Wolności. W imieniu wykonawcy przepraszamy mieszkańców za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość – mówi Ewa Lipka, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice.

– Osobom przemieszczającym się między dworcem PKP, a Międzynarodowym Dworcem Autobusowym przy ul. Sądowej przypominamy o możliwości skorzystania z darmowej komunikacji autobusowej na tym odcinku. Zachęcamy do korzystania z tego udogodnienia – dodaje Lipka.

 

Prace związane z budową przyłącza obejmą także krótki odcinek ulicy Matejki od skrzyżowania z ulicą Sądową. Zostanie przy tym utrzymany ruch pieszych wzdłuż ulic Mikołowskiej i Matejki, który będzie się odbywał po kładce i fragmencie chodnika, na którym nie będą prowadzone prace.

Przypomnijmy, że Centrum Przesiadkowe Sądowa pełni funkcję Międzynarodowego Dworca Autobusowego. Rozkład jazdy oraz wszelkie informacje dla pasażerów dostępne są na specjalnej stronie internetowej: www.mdakatowice.plDla sprawniejszej obsługi podróżnych pomiędzy CP „Sądowa" a dworcem PKP kursują bezpłatne połączenia autobusowe.

Rog ul Sadowej i ul Matejki fot Kamil Kalkowski

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3