Kolejni siatkarze odcisną swoje dłonie w katowickiej Alei Gwiazd Siatkówki

W maju w katowickim Spodku odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn Fot S Rybok

Redakcja

20 kwietnia, 2023

W willi Goldsteinów prezydent Katowic Marcin Krupa i prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski podpisali list intencyjny w sprawie wspólnych działań. W Katowicach swoje dłonie odcisną kolejni siatkarze, a w Spodku odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn.

25 maja w katowickim Spodku rozegrany zostanie mecz towarzyski w siatkówce mężczyzn: Polska - Niemcy. Przed emocjami sportowymi, tego samego dnia tablice z odbiciem swoich dłoni odsłonią: Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Bartosz Kwolek, Dorota Świeniewicz, Małgorzata Glinka, Paweł Papke. Swoją tabliczkę z logotypem odsłoni także sponsor Plus GSM.

- Katowice to mekka polskiej siatkówki. Mamy legendarny Spodek, prowadzącą do niego Aleję Gwiazd Siatkówki oraz wspaniałych kibiców. Siatkarskie wydarzenia to dla nas niezapomniane sportowe emocje, w których chętnie uczestniczą nasi mieszkańcy. To właśnie dzięki dopingowi kibiców Spodek potrafi odlecieć i poprowadzić reprezentację Polski po zwycięstwo – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zapraszam na mecz towarzyski z reprezentacją Niemiec. Tym bardziej, że trenerem reprezentacji Niemiec jest nasz były reprezentant, który również odbijał swoje dłonie w Alei Gwiazd Siatkówki, czyli Michał Winiarski dodał Sebastian Swiderski, prezes PZPS.

Aleja Gwiazd Siatkówki w Katowicach przy al. Korfantego została uroczyście otwarta w maju 2017r. i upamiętnia wybitne postaci siatkarskiego świata. Wyróżnia ją unikalna, pamiątkowa ławeczka, na której znajduje się replika Pucharu Mistrzostw Świata z 2014r., zdobytego w katowickim Spodku przez reprezentację Polski.

fot. UM Katowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3