Kolejna szkoła w Sosnowcu będzie miała miasteczko ruchu drogowego

miasteczko ruchu drogowego w sosnowcu

Redakcja

8 grudnia, 2022

Przy tzw. szkole z „armatą” w Sosnowcu, czyli Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Prusa powstanie miasteczko ruchu drogowego. Najmłodsi mieszkańcy już w przyszłym roku będą mogli w praktyce uczyć się przepisów ruchu drogowego i szkolić w zakresie ruchu pieszych oraz rowerzystów.

Nauka poprawnego zachowania na drodze, przejściu dla pieszych oraz praktyczna nauka przepisów drogowych – to wszystko będzie możliwe na nowym miasteczku ruchu drogowego, które powstanie przy Zespole Szkół nr 2 w Sosnowcu.

To będzie idealne miejsce do nauki. Powstaną skrzyżowania równorzędne, z drogą podporządkowaną z łamanym pierwszeństwem, z sygnalizacją świetlną, będzie też rondo. Słowem wszystko to co możemy obserwować w mieście – cieszy się Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. 

Nie zabraknie też dróg rowerowych do ćwiczeń zachowania rowerzysty na drodze, oznakowania przejazdu kolejowego oraz drogi w kształcie ósemki do szlifowania umiejętności jazdy.

Powstaną też elementy dla pieszych: przejście z sygnalizacją świetlną oraz bez świateł, a także specjalne przejście zaznaczone jako przejście dla dzieci. Planowana jest także budowa nawierzchni integracyjnej.

Pojawią się ławki, kosze i stojaki rowerowe, a całość będzie oświetlona przy pomocy LED-owych lamp. 

W całym miasteczku ustawimy znaki z wszystkich grup: ostrzegawcze, zakazu, nakazu, informacyjne, uzupełniające. Będzie bardzo profesjonalnie, dlatego nie zabraknie barierek drogowych – mówi Robert Dworak, naczelnik Wydziału Administracji Drogowej.

 Koszt całego projektu wynosi 545 tys. zł. Jednak miasto poniesie zdecydowanie mniejsze koszty ponieważ pozyskało blisko 448 tys. zł dofinansowania w ramach konkursu „Bezpieczny pieszy – doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej” z Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

To będzie drugie miasteczko ruchu drogowego w Sosnowcu. Pierwsze powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego pod koniec 2017 roku w Zagórzu obok Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Gwiezdnej.

powiązane artykuły:

IMG 20220411 100400
11 kwietnia, 2022

Ruszyła budowa nowego miasteczko ruchu drogowego na terenie Ośrodka Harcerskiego w Parku Śląskim. Ko

45 682543
Lokalne 12 listopada, 2021

Miasteczko ruchu drogowego wyposażone jest w mini znaki i sygnalizatory drogowe, maty antypoślizgowe

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.0µg/m3 PM2.5: 25.6µg/m3