Kolejna kompromitacja reprezentacji Polski. Czy mamy szansę na awans?

Mprobierz3

Redakcja

16 października, 2023

Kiedy większość żyła pierwszymi wynikami wyborów parlamentarnych, w tym samym czasie reprezentacja Polski grała z Mołdawią w Warszawie. Jedna z najsłabszych drużyn w Europie (przynajmniej według statystyk, historii i rankingów) ponownie okazała się być wyzwaniem, którego polscy piłkarze nie potrafią pokonać.

Polska zremisowała z Mołdawią 1:1. Zabrakło znów wszystkiego, w tym szczególnie skuteczności. Ponadto tracimy znów gola i to z drużyną, która nie powinna być dla naszych piłkarzy problemem. W 7 meczach eliminacji do Euro 2024, Polska w grupie, którą wszyscy nazywali najlepszą z możliwych, pokonała tylko 2 razy Wyspy Owcze (i to w słabym stylu) oraz raz Albanię. Polska po 7 meczach ma 10 punktów i zajmuje 3. miejsce, ale przed naszą reprezentacją jeszcze starcie o wszystko z Czechami.

Co musi się stać, żeby Polska awansowała bezpośrednio na Euro 2024? Jest na to jeszcze szansa. Otóż Polska musi pokonać 17 listopada Czechy. To będzie nasz ostatni mecz. Wtedy biało-czerwoni zakończą eliminacje z 13 punktami na koncie.

Ale! Wtedy musimy już polegać na innych. Przy wygranej Polski z Czechami, nasi rywale muszą:

  • Jeżeli Mołdawia przegra z Albanią, musi wygrać lub zremisować z Czechami
  • Jeżeli Mołdawia zremisuje z Albanią, wtedy musi zremisować z Czechami
  • Mołdawia nie może w ostatnich dwóch meczach zdobyć 4 lub 6 punktów

Wymóg jest jeden: wygrana Polski z Czechami. Co się wydarzy? Będzie to na pewno emocjonująca końcówka. Zawsze mamy jeszcze ostatnie koło ratunkowe, czyli baraże. 


screen Łączy nas Piłka

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.9µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3