Kolejami Śląskimi w czasie ferii za złotówkę. Z oferty skorzystało aż 113 tys. dzieci i młodzieży!

Koleje slaskie ferie

Redakcja

15 lutego 2024

Blisko 113 tys. dzieci i młodzieży skorzystało z przejazdów pociągami Kolei Śląskich za złotówkę. Specjalna promocyjna oferta obowiązywała w czasie ferii zimowych w województwie śląskim – od 27 stycznia do 11 lutego i była inicjatywą marszałka Jakuba Chełstowskiego. Najwięcej młodych ludzi wybrało podróż pociągiem do Krakowa i Bielska-Białej.

Z blisko 113 tys. przewiezionych pasażerów w wieku od 4 do 18 lat (młodsi pasażerowie zawsze jeżdżą pociągami za darmo), Koleje Śląskie stały się największym organizatorem zimowego wypoczynku w regionie. Wypoczynku, który zimowym był tylko z nazwy. Dodatnie temperatury i deszczowa aura pokrzyżowały plany wielu rodzinom.

Kierunek zwiedzanie

Od 27 stycznia do 11 lutego Koleje Śląskie sprzedały aż 112 792 biletów za złotówkę.

– Dzięki promocji ułatwiliśmy najmłodszym tanie podróżowanie w trakcie ferii zimowych, które pod względem pogodowym pozostawiały wiele do życzenia. Statystyki poszczególnych linii obsługiwanych przez Koleje Śląskie pokazują, że to był strzał w dziesiątkę, bo mieszkańcy województwa śląskiego wykorzystali słotę na zwiedzanie Krakowa, Bielska-Białej czy Częstochowy – wylicza Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Kraków wybierany najchętniej

Najwięcej biletów za złotówkę sprzedano w relacji Katowice – Kraków – Katowice (5,2 tys.). Popularna była też Bielsko-Biała – na trasie do klimatycznego miasta u stóp Beskidów sprzedano niespełna 4 tys. biletów.

– Wielu z naszych najmłodszych pasażerów wybierało też Częstochowę, Gliwice, Katowice i Rybnik. To była doskonała promocja Kolei Śląskich i transportu publicznego. Za podróż trzeba było zapłacić symboliczną złotówkę, aby w zamian dostać szybką i wygodną podróż w wymarzone miejsce lub… wiele miejsc – bo każdy młody człowiek mógł kupić tyle biletów, ile dusza zapragnie – mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Tańsza podróż dla całych rodzin

Wielu najmłodszych podróżowało z rodzicami. Ci także mogli liczyć na zniżkę, która jest w ofercie Kolei Śląskich cały czas. To oferta specjalna „Rodzina” pozwalająca na zakup biletów z 30-proc. rabatem rodzicom dzieci do lat 16.

powiązane artykuły:

Koleje slaskie ferie
Turystyka 6 lutego 2024

Od 27 stycznia do 11 lutego dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą skorzystać z przejazdów regi

Koleje slaskie do wisly
Lokalne 11 stycznia 2024

Już w ten weekend, od 12 do 14 stycznia wielkie święto dla fanów skoków narciarskich – P

Kolejezakupy
Wideo 29 sierpnia 2023

Koleje Śląskie rozpoczynają wielkie zakupy! Podpisana została umowa na dostarczenie 3 lub 5 nowyc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3